• Традиційний корейський костюм ханбок на гребені модної хвилі

  • Юлія Рубцова | Велика Епоха
    Середа, 26 жовтня 2011 року
У Сеулі, Південна Корея, 21 жовтня у рамках Hanbok Fashion Show відбувся показ південнокорейських традиційних костюмів «ханбок». Моделі демонстрували творіння відомих корейських дизайнерів, які порадували відвідувачів шоу красою, витонченістю і стилем традиційних нарядів.

Термін ханбок буквально означає «корейський одяг». Сьогодні він асоціюється саме з одягом Династії Чосон і його носять як напівофіційний або формальний одяг, а також одягають під час традиційних свят та урочистостей.

Для ханбока характерні яскраві тканини і прості округлі лінії крою без кишень, а також довгі рукава. Спідниця-кльош спадає м'якими фалдами до самої підлоги. Лінію грудей прикрашає витончений бант, кінці якого звисають спереду жакета майже до щиколоток. Вишивка прикрашає виріз жакета, манжети й поділ спідниці. Малюнок вишивки, як правило, геометричний або у вигляді квітів. Незвичайні пропорції і різноманітність кольорів надають цьому вбранню оригінальність і витонченість.

Традиційний корейський костюм носять як влітку, так і взимку. Для літа використовують тканини з волокон рамі, для зими — тканини, які добре зберігають тепло. Виникнення ханбока пов'язано з тим, що в Кореї століття тому основним засобом пересування був кінь. Холодний клімат, мисливство та кочове життя вимагають нарядів практичних, зручних, що не обмежують свободу руху.

Ще однією особливістю цього костюма є колір. В минулому сільські мешканці носили білий одяг, правлячий клас використовував яскраві кольори в своїх нарядах. Незаміжні дівчата носили ханбок, що поєднує у собі відтінки червоного та жовтого, а одружені дами використовували кольори, що відображають становище чоловіка у суспільстві. На весіллі матір нареченої одягала рожевий одяг, а матір нареченого — синій. Ця традиція збереглася і в наш час, тому на корейському весіллі не приховаєш «хто є хто».

Після Корейської війни (1950-1953 рр.), ближче до 1970 року ханбок вийшов з моди, і його замінив одяг західного стилю. Зараз традицію носіння ханбок намагаються відродити. Так, наприклад, у 1996 році кожна субота місяця була оголошена «днем носіння ханбок». Ця ідея припала до смаку жителям Південної Кореї і сьогодні носіння ханбок в повсякденному житті активно підтримується і втілюється в життя.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...