Субота, Гру 5, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Щоб спасти оленів, японці нагодують їх їстівними пакетами

Середа, 28 жовтня 2020 року

Плямистий олень в парку міста Нара. Wikimedia Commons

У японському місті Нара винайшли пакети з перероблених картонних коробок і рисових висівок. Винахід полегшить життя знаменитим оленям з місцевого парку, які беруть їжу з рук у людей і все частіше вмирають, наївшись пластикового сміття. Нові пакети вони зможуть їсти без шкоди для себе, повідомляє BBC.

В останні роки вчені регулярно повідомляють про шкоду, яку завдає природі пластикове сміття. В першу чергу від нього страждають морські мешканці, від китів і дельфінів, які гинуть, вдавившись пакетами, до фотосинтезувальних ціанобактерій, на чий зріст негативно впливають речовини, що виділяються при розкладанні поліетилену і полівінілхлориду.

Небезпечний пластик і для жителів суші. Одне з місць, де в цьому найпростіше переконатися, — знаменитий парк в японському місті Нара, одна з головних визначних пам'яток країни. Тут живе понад 1200 плямистих оленів (Cervus nippon), які не бояться людей і з задоволенням приймають їжу з їх рук.

На жаль, сусідство з людиною інколи обертається оленям бідою. Хоча годувати цих тварин дозволяється лише спеціальними крекерами без цукру, які не продаються в пластиковому пакуванню, але багато туристів порушують заборону і пропонують оленям іншу їжу, а обгортки від неї викидають. Залучені запахом пластикового сміття, звірі з'їдають його, в результаті чого все частіше хворіють і вмирають. Наприклад, минулого року в парку знайшли мертвого оленя з чотирма кілограмами сміття в шлунку.

Такаші Накамура, голова паперової компанії з Нари, знайшов рішення цієї проблеми. Об'єднавшись з двома місцевими жителями, продавцем косметики і дизайнером, він розробив безпечний для оленів пакет, який складається з перероблених картонних коробок з-під молока, а також рисових висівок (саме вони використовуються для виготовлення оленячих крекерів). Японські лабораторії дослідження харчових продуктів протестували пакети і прийшли до висновку, що олені можуть поїдати їх без шкоди для здоров'я.

Безпечні для оленів пакети вже надійшли в продаж. За словами Накамури, до теперішнього часу шість місцевих підприємств, включаючи туристичне бюро, аптеку і банк, закупили близько трьох з половиною тисяч штук.

Співробітниця банку демонструє безпечний для оленя пакет. 奈良しかできない鹿と環境を守るプロジェクト

Можливо, винахід допоможе вирішити проблему з пластиковими відходами в парку Нари. Однак для масштабного застосування за межами одного міста воно не підходить. Річ у тім, що кожен безпечний для оленів пакет обійдеться в сто єн (близько 0,95 долара) - набагато дорожче звичайного, який коштує всього кілька центів.

Comments   

загрузка...