• Значно збільшилася кількість річних витрат китайських «нових аристократів»

  • Четвер, 31 липня 2008 року
Зростання цін на товари в Китаї призвело також до збільшення річних витрат так званих «нових багачів». За даними одного з найбагатших жителів Китаю пана Ху Жуня, торік ця норма становила 38 млн. юанів ($5,4 млн.), а цього року вона вже зросла до 83 млн. юанів ($11,8 млн.), повідомляє радіо Вільна Азія.

Ху Жунь - англієць, що проживає в Шанхаї; китайські ЗМІ часто жартівливо називають його «фахівцем з китайських багачів». За даними пана Ху Жуня, цього року норма річних витрат «нових багачів» в Китаї становить близько 100 млн. юанів, причому, нині в Китаї вже 50 тис. людей досягли цієї норми.

В інтерв'ю кореспондента радіо Ху Жунь повідомив: «Всі наші цифри правдиві. Наприклад, в Шанхаї купують багато дач. Не реально, щоб це робили люди, річні витрати яких навіть 10 млн. юанів ($1,4 млн.). Зараз в Китаї багато-хто обговорює, як з багачів стати аристократами. А що означає аристократ? Ми просто допомагаємо їм дати цьому визначення».

«Ці багачі-власники підприємств зазвичай гроші вкладають таким чином: 50 % - у нерухомість; 20% кладуть на рахунок в приватні банки; 25% - на поточні витрати: покупка машин, годинника і так далі», - повідомив Ху Жунь.

Пан Ху також відзначив, що з машин місцеві багачі вважають за краще купувати останню модель Rolls-Royce Phantom і BMW 750, які в Китаї коштують близько 18,88 млн. юанів ($2,6 млн.). З годинників, в основному, надають перевагу Rolex, які коштують в Китаї декілька млн. юанів.

Проте, китайський фахівець, що досліджує появу багатства у китайських мільйонерів, а також автор книги «Характер створює багатство» пан Вень Юанькай вважає, що публікація звіту Ху Жуня про поріг річних витрат китайських «нових багачів» відіграє лише негативну роль в суспільстві.

«Зараз в Китаї серед простих людей дуже сильно розвинене почуття ненависті до багатих, такі звіти можуть лише підсилювати це почуття», - пояснив Вень.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...