ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через проблеми з працевлаштуванням в Китаї випускниці намагаються скоріше вигідно вийти заміж

Велика Епоха
Ринок праці в м. Нанкіні. Випускників учбових закладів в багато разів більше, ніж робочих місць, пропонованих працедавцями. Фото: The Epoch Times
Ринок праці в м. Нанкіні. Випускників учбових закладів в багато разів більше, ніж робочих місць, пропонованих працедавцями. Фото: The Epoch Times
Останніми роками в Китаї неухильно зростає кількість студентів вищих учбових закладів, що у свою чергу призводить до того, що проблема зайнятості випускників з вищою освітою також стає все гострішою. Особливо багато студенток після закінчення навчання квапляться реєструватися в різні служби знайомств, щоб скоріше знайти чоловіка з грошима і таким чином вирішити свої фінансові проблеми, повідомляє радіо Вільна Азія з посиланням на китайські ЗМІ.

Зараз 90% випускників вищих учбових закладів, зареєстрованих в службах знайомств, становлять дівчата віком від 23 до 27 років. В анкетах в розділі вимог до майбутньої своїй половини абсолютна більшість з них пише: «забезпечений, з житлом, із стабільним високим заробітком» і так далі

У повідомленнях китайських ЗМІ також мовиться, що останнім часом число випускниць, що квапляться вийти заміж, неухильно зростає. Це викликано багатьма причинами, але основна полягає в тому, що їм важко знайти роботу. Також багато працедавців в Китаї не хочуть брати жінок на добре оплачувану роботу.

Доцент кафедри соціології університету Бостона, Ден Сяокан, з цього приводу відзначив: «Я можу зрозуміти їх [випускниць]. Їхні вчинки обумовлені реаліями сучасного китайського суспільства. Сьогодні в Китаї спостерігається велика різниця між городянами та сільськими жителями, між тими у кого є зв'язки і у кого їх немає, між звичайними службовцями і керівною ланкою. Розшарування в суспільстві стає все помітніше, тому перспективи для випускників вищих вузів знайти роботу не веселі».

Все популярнішою в Китаї стає фраза «краще добре вийти заміж, ніж добре вчитися». Ця концепція часто стає основною метою студенток.

Викладач Йельського університету Кан Чженго проці тенденції китайського суспільства сказав: «Те, що дівчата квапляться вийти заміж, щоб вирішити фінансове питання, рівносильно продажу себе. Китайська компартія протягом 60-ти років проводила так званий "рух звільнення жінок", а в результаті зараз багато-хто з них займаються проституцією або ж прагнуть стати коханками багатих людей. А невелика кількість тих, хто хоче йти праведним шляхом, спираючись на свої знання і отриманий диплом, стикається з багатьма труднощами. Отож, хіба таке "звільнення" не принижує жінок ще більше?»

Професор американського університету Толедо Жан Багун також розповів свою думку про цю тенденцію суспільства: «Цього року у вищі учбові заклади в Китаї було прийнято більше 6 млн. абітурієнтів, через 4-5 років вони стануть випускниками, проте знайти роботу їм буде дуже важко. Зараз в Китаї дійсно багато випускниць докладають великі зусилля не для того, щоб знайти роботу, а для того, щоб знайти багатого чоловіка або коханця, щоб отримати матеріальне забезпечення. Тому останнім часом з'явилося багато випадків, коли молоді дівчата виходять заміж за літніх чоловіків. Проте така тенденція суспільства дуже сумна і не прогнозує нічого хорошого».

Жан також відзначив, що для того, щоб вирішити цю проблему, необхідно внести багато змін до законодавства про працю. Адже «людям потрібно якось жити, якщо не вдається жити законно, то вони придумуватимуть інші способи виживання», - сказав професор Жан.