• Велика сутичка демонстрантів із поліцейськими сталася в китайській провінції Чжецзян

  • П'ятниця, 18 липня 2008 року
Велика сутичка близько тисячі робітників із поліцією сталася в селищі Шуанлун. Робітники побили вікна в будівлі поліцейського відділку. Очевидці повідомляють, що є поранені, а також дехто загинув. На китайських сайтах уся інформація про інцидент блокується.

Як повідомив Інформаційний центр «Права людини і демократія», інцидент почався 9 липня і все ще триває.

У повідомленні мовиться, що 9 липня приїжджий робітник Чжан Чжунфу пішов оформляти тимчасову прописку, там у нього виник конфлікт із чиновником, і його побили охоронці. Після цього він і ще семеро робітників пішли у відділок і почали вимагати заарештувати охоронців, які побили Чжана. Проте їх також заарештували, що і викликало бурхливий протест спочатку кількох сотень робітників, а потім і кількох тисяч.

Увечері 10 липня поліція заарештувала ще 23 робітників і звинуватила їх у кримінальному злочині.

11 липня декілька сотень робітників оточили будівлю поліцейського відділку, вимагаючи відпустити заарештованих, але їх розганяла міліція.

12 і 13 липня біля будівлі поліції зібралося вже кілька тисяч робітників, які почали кидати у вікна відділку камені. Поліцейські не лише не звільнили заарештованих, але і почали силове придушення демонстрантів.

Очевидці розповідають, що 13 липня жорстоке придушення тривало майже до самого ранку, поліцейські еклектичними палицями били всіх, кого бачили. Троє людей (один із провінції Цзянсі і двоє з Сичуані) загинули від побоїв. Багато-хто здобув поранення.

Черговий поліцейської відділку повіту в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times заперечував факт смертельних випадків від побоїв, але підтвердив те, що інцидент відбувся, і що й досі люди ще збираються біля поліцейського відділку, вимагаючи звільнити заарештованих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...