• Китай: Директор біржі з великою сумою втік у США. Сотні тисяч акціонерів вимагають повернути гроші

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Субота, 19 липня 2008 року
Минулого тижня велика китайська товарна біржа Хуася раптом припинила роботу, за одну ніч закрилися більше 400 її представництв у всій країні. Близько 200 тис. акціонерів вимагають повернути їм більше $100 млн, вкладених у Хуася, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Біржа Хуася, головний офіс якої розташований у Пекіні, зараз повністю закрита, її директор Го Юаньфен таємно виїхав до США, прихопивши із собою $24 млн. Торгові агенти біржі вже організували «групу самопорятунку» і збираються звертатися по допомогу до уряду.

Один із торгових представників Хуася пані Е розповіла кореспондентові радіо, що біржа Хуася, статутний фонд якої становив більше $100 млн, пропрацювала протягом 11 років, працювала переважно товарами сільського господарства. Більшість вкладників - це селяни, які заробляють гроші важкою працею, і яким держава не дає аніяких можливостей вкладати свій капітал.

10 липня до головного офісу Хуася приїхали більше 200 торгівельних агентів і вкладників із різних міст, щоб з'ясувати ситуацію на місці. За цю справу вже взялася поліція. Офіційний сайт Хуася закритий. Поліція сказала приїжджим повертатися додому і чекати інформації. Проте на питання, як довго чекати, ніякої відповіді не було.

Однак багато вкладників Хуася не збираються повертатися, а планують організувати масове звернення до уряду. Вони вважають, що влада обов'язково повинна втрутитися в це.

Очевидці розповідають, що торгових агентів, які зараз час приїжджають зі всієї країни, і вкладників Хуася не пускають у будівлю головного офісу, охорона з дуже невдоволеним виглядом реєструє їх і грубо виганяє на вулицю.

Один пекінський чиновник у приватній бесіді сказав, що влада не зможе повернути людям таку велику суму.
Підписатися:

Коментарі