• Численна акція протесту проти дій поліцейських спалахнула в провінції Гуандун (фотоогляд)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 21 липня 2008 року
Близько тисячі місцевих жителів повіту Поло гнівно почали перевертати й розбивати поліцейські машини, а також розгромили офіс поліцейського відділення. Причиною народного гніву стали дії дорожньої поліції, яка забила до смерті водія мотоцикла, що відмовився заплатити їм гроші.

У Китаї все більше посилюються народні хвилювання. Люди не можуть більше терпіти свавілля й беззаконня місцевих чиновників і поліції.

Народне хвилювання почалося 17 липня приблизно о 9.30 у селищі Юаньчжоу повіту Поло провінції Гуандун. Китайські блогери повідомили, що днем раніше, 16 липня, дорожня поліція зупинила водія мотоцикла і зажадала, щоб він заплатив «штраф» розміром 200 юанів ($28,5), проте він відмовився це зробити, не погодившись із тим, що він порушив правила. Після цього поліцейські відвезли його у відділення, а вранці 17 липня стало відомо, що його забили до смерті.

Поліцейські запропонували батькам загиблого домовитися приватно, проте ті відмовилися. Того ж дня опівдні близько тисячі місцевих жителів оточили поліцейське управління. Розгнівані люди перевернули 2 поліцейських мікроавтобуси, розбили 5 поліцейських машин і більше 10-ти мотоциклів, а також розгромили кілька кабінетів управління. Поліцейські, не маючи чисельної переваги, побоялися вийти і завадити діям розлюченого натовпу людей, багато хто з яких був озброєний ножами і палицями.

На підмогу влада викликала більше 200 озброєних бійців спецзагону, які стали стіною між людьми й будівлею поліцейської дільниці, обвівши її червоною стрічкою.

Зараз ситуація все ще залишається напруженою. Інформації про постраждалих не надходила.

Багато блогерів порівнюють цей інцидент із недавнім інцидентом у провінції Гуйчжоу, де тисячі жителів, незадоволені діями місцевої поліції, почали масові заворушення.

Нижче подано фото з місця події, надані нашими читачами із селища Юаньчжоу.
 
Підписатися:

Коментарі