• Епідемія кишкового вірусу надалі широко розповсюджується в Китаї

  • Четвер, 31 липня 2008 року
В даний час епідемія хвороби HFMD*, викликаної кишковим вірусом, все ще поширюється в Китаї. В деяких містах лікарні переповнені зараженими дітьми, є також чисельні смертельні випадки.

Завідувачка клінікою матері і дитини м. Таньшань північно-східної провінції Хебей, розташованого в 200 км. від Пекіна, сказала кореспондентові NTDTV, що їхня клініка переповнена дітьми, хворими на HFMD, і що в них перебувають лише тяжкохворі, решта знаходяться в інших лікарнях.

Лікар однієї з місцевих лікарень м. Таньшань по прізвищу Ван повідомив, що в їхньому місті хворих на HFMD розподіляють по всіх наявних лікарнях, і для таких хворих спеціально обладнали одне відділення, яке нині вже переповнено.

На питання журналіста про смертельні випадки, лікар Ван сказав: «Є дуже багато смертей. Не треба про це питати. Конкретні цифри ми не знаємо».

В адміністрації однієї з місцевих лікарень на питання про смертельні випадки кореспондентові відповіли: «Ця хвороба поширюється дуже сильно, в кожній лікарні є смертні випадки. А яке тобі до цього діло, чому задаєш так багато питань?»

На одному з Інтернет-форумів китайські блогери повідомили, що у вищезазначеній клініці матері і дитини одного дня від HFMD померло 8 дітей, а також, що там вмирають майже щодня. Деякі повідомили, що хворих цією хворобою з Пекіна перевозять в м. Таньшань.

Згідно з даним управління охорони здоров'я провінції Цзілінь, за станом на 24 липня по всій провінції зареєстровано 4197 випадків захворювань HFMD, 3 дітей померло, нині всі дитсадки в м. Цзілінь закриті на 3 тижні. 86,01% хворих становлять діти у віці до 5 років.

Місцеві ЗМІ м. Куньмін провінції Юньнань повідомили, що 20 липня в одному з міських дитсадків на хворобу HFMD захворів 3-річний хлопчик Янь Янь. Проте після виявлення зараження вихователі не лише не сказали про це батькам інших дітей, які перебували з Янь Янем, а й не провели жодних профілактичних заходів. Про це кореспондентам розповіла обурена пані Ши, мама дитини з групи Янь Яня.

Через декілька днів пані Ши подзвонила бабуся Янь Яня і сказала, що кишковий вірус, який уразив її внука, викликав енцефаліт, і що стан дитини зараз дуже важкий. Лише після цього пані Ши подзвонила в місцевий Центр по контролю і профілактиці захворювань та повідомила про ситуацію.

Зараз дитсадок, в якому зафіксований випадок захворювання HFMD, закритий, на телефонні дзвінки адміністрація дитсадка не відповідає.

Довідка:

*HFMD - синдром «рука, нога, рот» (Hand-Foot-and-Mouth Disease або HFMD) - хвороба, викликана ентеровірусом 71. Цю назву хвороба отримала із-за своїх зовнішніх проявів - внутрішні поверхні щік, губи, язик, горло, а також долоні, пальці і ступні покриваються невеликими пухирями, у заражених людей також виникають симптоми менінгіту, ангіни, ОРЗ або гастриту. При попаданні в кров вірус здатний вражати різні органи, викликаючи серйозні, а інколи і смертельні захворювання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...