• У Тибеті, щоб стати ламою, потрібно буде скласти іспит «любові до батьківщини»

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Понеділок, 16 червня 2008 року
Тибетський лама розповів, що китайська влада постановила: тільки ті, хто успішно склав «іспит патріотизму», можуть стати ламами і мати право поширювати буддійське вчення в Тибеті. Про це повідомило агентство Reuters.

У повідомленні мовиться, що ці «іспити», швидше за все, проходитимуть у вересні цього року, і що зараз влада вимагає від лам обов'язкового «навчання патріотизму». Одночасно з цим китайські солдати як і раніше контролюють входи основних монастирів у Тибеті.

Основна мета цього «виховання патріотизму» полягає в тому, щоб змусити лам відректися від свого духовного лідера - Далай-лами і розірвати з ним усі зв'язки. Для цього спеціально розроблено підручники китайською та тибетською мовою, в яких розповідається про закони Китаю, про закони Тибетської автономії, а також засуджується прагнення до незалежності та пошана до Далай-лами. Разом із цими підручниками тибетців також примушують вивчати «пропагандистські брошури», які містять розділ «Що сталося в нашому районі під час заворушень» та «Історія того, як Тибет став частиною Китаю», мовиться в повідомленні.

Представник Тибетського уряду у вигнанні Цай Цзя в інтерв'ю радіо «Голос Америки» підтвердив цю інформацію агентства Reuters, а також сказав, що такі дії китайської влади стосовно ченців є образливими і нелюдяними. Він сказав, що якщо китайська влада в корені не змінить свою політику стосовно тибетської проблеми, то ця проблема триватиме і надалі, що не принесе ніякої користі як Тибету, так і Китаю.
Підписатися:

Коментарі