• Кілька сотень апелянтів з безвиході влаштували мовчазну ходу вулицями Пекіна

  • Субота, 3 травня 2008 року
Близько 300 апелянтів*, яким ніде жити та які вже втомилися постійно ховатися від численних шпигунів і поліцейських, 1 травня влаштували ходу вулицями Пекіна. Поліція заарештувала кілька десятків із них, і зараз вони чекають видворення зі столиці в місця прописки.

Як повідомила редакцію сайту апелянтка пані Цзьян Фан, що приїхала до Пекіна з провінції Хенань, протягом останніх двох днів пекінська поліція здійснює масові облави на апелянтів. Усім власникам заїздів та іншим квартироздавачам строго заборонено приймати апелянтів.

Пані Цзянь розповіла, що першого травня доведені до відчаю грубим ставленням влади апелянти, що приїхали до Пекіна з різних куточків країни для звернення до уряду, вийшли на вулицю в південній околиці Пекіна, вишикувалися в шеренгу і почали мовчки йти вздовж тротуару. Багатьох із них заарештувала поліція. Заарештованих двома автобусами відправили до центру затримання Мацзялоу, звідки їх потім відправлять до місць їхньої прописки.

В інтерв'ю кореспондентові сайту пані Цзянь сказала: «Сьогодні довга колона апелянтів повільно рухалася вулицею Пекіна. Вони йшли мовчки, ані пари з уст».

Версія китайською

Довідка:

*Китайські апелянти - це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції до відповідних державних інстанцій у встановленій законодавством формі.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом уваги й контролю комуністичної влади, яка пильно стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...