• Шість днів триває страйк робітників бавовнопрядильних фабрик в провінції Хебей

  • Вівторок, 18 березня 2008 року

Шість днів тому декілька тисяч робітників 4-х бавовнопрядильних фабрик, що належать одній компанії, почали великомасштабний страйк. У формі мирного сидіння біля воріт фабрик вони виражають свій протест проти низьких зарплат, які не відповідають цінам на товари, що постійно зростають.

Ці фабрики розташовані в м. Шицзячжуан провінції Хебей. Вони належать акціонерній компанії Чаншань і налічують близько 10 тис. робітників.

Сидячий страйк почався 12 березня і триває по сьогоднішній день. У страйку бере участь 7-8 тисяч робітників.

Один з робітників в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times розповів, що вони бастують не тільки через низьку зарплату, фабрики знаходяться на межі розпуску, багато проблем з робочими, що накопичилися за декілька років, не вирішені.

Цей робітник також сказав, що всі учасники страйку вийшли за власним бажанням, вони не вигукують гасел і у них немає транспарантів, а також немає організаторів і представників, тому влада не заарештовує їх. Щодня адміністрація фабрик закликає робітників повернутися на свої робочі місця, але дуже багато хто з них не хоче цього робити.

Коли кореспондентові вдалося додзвонитися до представника адміністрації 2-ої і 4-ої фабрики, йому сказали, що всі робочі вже вийшли на роботу, а про інше вони розповідати не будуть.

Як розповіли робочі, в середньому за місяць разом з премією їхня зарплата складає трохи більше 700 юанів ($100), при цьому вони працюють у три зміни, без вихідних, їм не нараховується оплата за переробку і не зараховується стаж. А недавно їм знизили зарплату на 9%, це переповнило їхню чашу терпіння і вони почали страйк.

Під час страйку, до них приходили брати інтерв'ю кореспонденти місцевих ЗМІ, але ніде так і не з'явилися репортажі про їхню акцію.

17 березня директор 3-ої фабрики прийшов до робітників, вибачився і пообіцяв обговорити їхні питання з вищим начальством, а також попросив їх вийти на роботу. Робочі погодилися. Робітники решти 3-х фабрик як і раніше бастують.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...