• Пекінська міліція затримала понад 20 учасників протесту в столиці Китаю

  • Вівторок, 29 січня 2008 року
Пекінська міліція затримала, як повідомила 24 січня державна газета Beijing News, понад 20 чоловік, коли «численні» учасники мітингу перекрили одну з великих трас Пекіна на знак протесту проти будівництва до Олімпійських ігор електричної підстанції.

Акція протесту відбулася увечері 23 січня на четвертій кільцевій дорозі Пекіна, неподалік від місця проведення змагань Олімпійських ігор 2008 року. До місця подій негайно були направлені співробітники правоохоронних органів, учасники протесту були оточені 24 машинами міліції, пише газета, повідомляючи, що були затримані 24 людини, стосовно яких розпочате слідство.

Рух трасою був перекритий тільки на 10 хвилин, наголошується в статті. Жителі столиці, будинки яких знаходяться поблизу від Олімпійського села, протягом декількох років виступають проти будівництва електричної підстанції, яка повинна розташуватися поряд з їхніми помешканнями. Останній виступ протесту жителів цього району пройшов 30 грудня 2007 року, додає  пекінська газета.

Під час недавніх протестів демонстранти заявляли, що побоюються, аби високовольтні лінії, що йдуть від електричної підстанції, не привели до збільшення кількості захворювань лейкемією серед 900 жителів сусідніх будинків. За їхніми словами, лінії і вежі електропередач також псують вигляд і скорочують відкриті простори навколо житлових кварталів.

Публічні протести з таких приводів відбуваються в Китаї все частіше, відзначає AFP, але в Пекіні, де знаходяться центри компартії, порівняно рідкісні. Пекін вкладає близько 40 мільярдів доларів для поліпшення міської інфраструктури до Ігор.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...