• Адвокат-правозахисник з провінції Шаньдун був незаконно арештований і сильно побитий

  • Субота, 19 січня 2008 року
17 січня адвокат-правозахисник Лі Сянан зв'язався із співробітником сайту «Огляд життя людей» і повідомив, що, коли він зі своїми двома підзахисними прийшли до суду, суддівські чиновники його незаконно затримали на декілька годин, протягом яких його сильно побили, і зараз він знаходиться у лікарні.

Як розповів Лі, 17 січня о 09:20 він, а також двоє його підзахисних, пришли до суду повіту Ішуй провінції Шаньдун, де вони зустрілися з суддею Лі Цзінфу, який вів справу цих людей. Адвокат Лі представився і сказав, що є адвокатом цих людей. Після цього суддя, нічого не пояснивши, схопив адвоката Лі за комір і сказав: «Я якраз шукав тебе, щоб розрахуватися». Сказавши це, він ударив адвоката кулаком, від чого той впав. Потім підбігли ще декілька чоловік, деякі з яких були в міліційній формі, оточили адвоката і почали бити руками і ногами. Адвокат Лі спробував подзвонити в міліцію зі свого мобільного телефону, але телефон у нього відразу ж забрали. Потім Лі Цзінфу сказав: «Ти ще не заспокоївся, наш суд якраз повинен усмиряти таких як ти». Посібники судді грубо схопили адвоката і потягнули в кімнату на другий поверх, дорогою продовжуючи бити. Затягнувши в його  кімнату, з нього здерли куртку і сорочку, після чого ногами придушили його голим тілом до холодної цементної підлоги. Потім Лі Цзінфу одягнув на одну руку адвоката наручник і дуже туго його затягнув, після чого став попільничкою бити по його руці. Від ударів рука адвоката посиніла і розпухла. Його били понад чотири години.

Коли адвоката відволокли на другий поверх, один з його підзахисних, який прийшов разом з ним, подзвонив у міліцію, але на його дзвінок ніяк не відреагували. Після чого, коли адвокатові Лі, нарешті, вдалося дістатися до телефону, він викликав міліцію. Міліція, що приїхала, поставила декілька питань, після чого вони сказали: «Ми не зможемо допомогти в цій справі, хай її вирішують самі судові виконавці», і вони поїхали.

Впродовж багатьох років Лі Сянан допомагає людям найнижчих шарів суспільства відстоювати свої права. Він проводив безліч соцопитувань, писав різні звіти, організовував правозахисні акції, а недавно став добровільним співробітником сайту «Огляд життя людей», на якому опублікував ряд своїх статей про порушення прав людини в Китаї, з описом конкретних фактів і доказів.

Правозахисна діяльність Лі Сянана зачепила місцевих чиновників, які почали йому мстити. Його кілька разів заарештовували.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...