• Клопотання 300 селян на захист Фалуньгун потрясло китайський режим

  • Понеділок, 28 травня 2012 року
 

Звернення 300 сільських жителів, що закликає звільнити затриманого практика Фалуньгун, потрясло вище керівництво китайського режиму. Як повідомляє внутрішнє джерело з верхів компартії, це відбилося на політичній кампанії придушення популярної духовної практики, що триває протягом останніх 13 років.

На початку травня 300 жителів із села Фучженьчжоу міста Ботоу провінції Хубей підписали петицію, поставивши свої справжні імена і відбитки пальців. Вони закликають владу Китаю звільнити людину на ім'я Ван Сяодун, який був арештований за свої духовні переконання. Клопотання було надіслано в Постійний комітет Політбюро і вищим посадовим особам комуністичної партії Китаю.

Ван був звинувачений у виробництві та розповсюдженні компакт-дисків, що містять інформацію, яка викриває переслідування Фалуньгун і наклеп на практику, поширювану компартією Китаю (КПК) з початку придушення групи ― 1999 року. Ван Сяодун був схоплений агентами державної безпеки. В його будинку залишився тільки 7-річний син і 70-річна мати, які змушені тепер самостійно піклуватися про себе.

Жителі були обурені подією, оскільки Ван був видатним учителем у селі, якого шанували односельці.

Після підписання петиції співробітники сил держбезпеки почали переслідувати і залякувати мешканців села. Вони намагалися змусити людей анулювати свої заяви.

Клопотання викликало резонанс у Центральному комітеті компартії. За словами надійного інформатора з уряду, це поклало початок інтенсивним дебатам з приводу того, що кампанія, розв'язана компартією проти Фалуньгун, є дорогою і безуспішною.

«Зараз багато керівників обговорюють цю подію. Більшість із них закликають до мирного врегулювання. Сі Цзіньпін і Лі Кецян проконсультувалися з цього приводу з Чжу Жунцзі [колишнім прем'єр-міністром], і той сказав, що врегулювання події "4.25"* виявилося повним провалом. Лі Жуйхуань [колишній глава Національного комітету Політичної консультативної асоціації] сам практикував Фалуньгун і був його прихильником», ― сказав джерело.  

Інформатор також повідомив деякі подробиці щодо ліберальних чиновників партії Чжу Жунцзі і Лі Жуйхуаня. Він сказав, що раніше ті намагалися зупинити переслідування, але не змогли.   

Джерело з Китаю повідомило це Великій Епосі на умовах анонімності, оскільки за розголошення державної таємниці загрожує смертна кара. Він сказав, що коли було представлене це клопотання, місцеві чиновники, що брали участь в арешті Ван Сяодуна, були розчаровані і пригнічені. Вони не очікували таких серйозних наслідків. Їхнє безпосереднє начальство доручило використовувати всі свої ресурси, щоб розшукати і повернути оригінал листа.

«Завдяки клопотанню 300 селян, зусилля Комуністичної партії щодо демонізації Фалуньгун скоро будуть повністю зупинені», ― сказало джерело.

Відтоді, як 6 лютого 2012 року колишній головний міліціонер Чунціна Ван Ліцзюнь влаштував втечу в консульство США в Ченду в надії захистити своє життя, він викликав політичну бурю, яка не вщухає досі. Головна битва чиновників КПК і опозиції за сценою йде навколо переслідування Фалуньгун. Чиновники клану Цзян Цземіня, який розпочав ці репресії, всіляко стимулюють переслідування, намагаючись уникнути відповідальності за свої злочини, і наполягають на продовженні цієї кампанії. Решта офіційних осіб відмовляється брати участь у репресіях.

Довідка:

* "4.25" ― 25 квітня 1999 року більше 10 тисяч послідовників Фалуньгун зібралися перед резиденцією уряду Чжуннаньхай у Пекіні, щоб просити партію зупинити переслідування Фалуньгун.   

---------------------------------- 

Китайський режимЧитайте інші статті про останні доленосні події в Китаї у спецрубриці Великої Епохи «Китайський режим переживає кризу». Оглядачі Китаю відзначають, що розпалена боротьба за владу, ймовірно, призведе до реформування політичної системи країни. Прослідкуйте, як розвивалася ця боротьба в хронологічному порядку. Дізнайтеся в обличчя головних фігурантів боротьби за владу в правлячій верхівці Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...