ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Знаменитості, які народилися у рік змії

Велика Епоха
Змія посідає шосте місце у зодіакальному китайському календарі. Люди, народжені в рік змії, розумні і мудрі, мають неабияку інтуїцію, стримані, вміють зберігати таємниці. Як правило, це великі мислителі. Нижче наведені відомі люди, які народилися у рік змії.

Рік змії. Ілюстрація: Джейд Сяо, Велика Епоха
Рік змії. Ілюстрація: Джейд Сяо, Велика Епоха
Імператор Кансі, 1654—1722, Китай


Кансі народився 4 травня 1654 року. Він був сином імператора Шуньчжи династії Цін. У семирічному віці сів на троні і став четвертим імператором цієї династії. З бабусиних порад він дізнався, як отримати контроль над імперією.

За час свого перебування на троні він поставив три важливих завдання і почергово їх вирішив. Це — справитися з повенями річки Хуанхе, відновити Великий канал та втихомирити протести трьох князів-васалів на півдні Китаю. У 1716 році він наказав створити «словник Кансі» із 47 035 китайських ієрогліфів, який і донині вважається авторитетним лінгвістичним джерелом. У китайській історії імператора називають Великим Кансі.

Ґете, 1749—1832 рр., Німеччина


Йоганн Вольфґанґ фон Ґете — знаменитий німецький письменник, художник і політик, що жив близько 200 років тому. Після себе він залишив велику творчу спадщину — епічні поеми і лірику, написані у різних стилях, драми у прозі та віршах, мемуари, автобіографічні твори, літературну критику, монографії і чотири романи. Крім того, він написав численні наукові праці, понад 10 тисяч листів, які збереглись до нашого часу, а також намалював близько 3 тисяч малюнків.

У XIX столітті вірші Ґете поклали на музику такі композитори, як Бетховен, Шуберт і Брамс.

Шуберт, 1797 —1828, Австрія


Шуберт — один із найвідоміших композиторів світу. Його повне ім'я Франц Петер Шуберт. Він написав близько 600 романсів, дев'ять симфоній, складав літургійну музику, опери, музичні замальовки, багато камерної музики, а також сольні партитури для фортепіанної музики.

Помер у віці 32 років. Інтерес до його творів значно зріс у наступні десятиліття після його смерті. Ліст, Шуман, Брамс і Мендельсон були серед композиторів, які пропагували його твори у XIX столітті.

Шуберта вважають провідним представником раннього романтизму у сфері музики. Сьогодні він залишається одним з найбільш часто виконуваних композиторів.

Лінкольн, 1809—1865, США


Авраам Лінкольн народився 12 лютого 1809 року. Ставши 16-м президентом Сполучених Штатів, він вивів країну зі стану громадянської війни, поклав край рабству, сприяв економічному зростанню. Він самотужки отримав освіту і став народним адвокатом, лідером ліберальної партії, членом законодавчого органу у штаті Іллінойс у 1830-х роках. Один термін він був членом Палати представників Сполучених Штатів (1840 року).

Лінкольна згадують, як видатного президента Сполучених Штатів.

Нобель, 1833—1896, Швеція


Альфред Бернард Нобель народився 21 жовтня 1833 року. Він був шведським меценатом, винахідником, хіміком, інженером, новатором і підприємцем. Володів металургійною корпорацією Bofors, яку створив, коли ще був виробником, і відігравав провідну роль у виробництві заліза і сталі, а також у виробництві гармат та іншої зброї. Він отримав 350 різних патентів. Динаміт — один із найвідоміших його винаходів.

У 1895 році Нобель започаткував Нобелівську премію. Ця нагорода вважається найпрестижнішою відзнакою у галузі літератури, медицини, фізики, хімії, економіки та миротворчої діяльності.

Пулюй, 1845—1918, Україна


Іван Павлович Пулюй — український учений, професор експериментальної і технічної фізики, винахідник, перекладач. Заснував і 32 роки очолював першу в Європі кафедру фізики та електротехніки у Празі. Автор близько 50 наукових праць.

Народився 2 лютого 1845 року на Тернопільщині.

Він винайшов трубку, що випромінює Х-промені, які пізніше назвали рентгенівськими. І це за 14 років до відкриття В. К. Рентгена! Ця трубка відома як «лампа Пулюя». Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.

Іван Пулюй разом з П. Кулішем та І. Нечуй-Левицьким зробив перший переклад українською мовою Нового та Старого Завіту.

Ганді, 1869—1948, Індія


Махатма Ганді народився 2 жовтня 1869 року. Він був видатним лідером індійського національного руху за часів Британського панування в Індії. Ганді застосував метод ненасильницької громадянської непокори, завдяки якому здобула незалежність. Це також надихнуло інших людей у всьому світі відмовитися від насильства у відстоюванні своїх права і свобод.

Ганді знають як видатну постать під час руху за незалежність Індії. Він пропагував філософію Сатьяграха та Ахимса, які сповідують ненасильницькі дії. Його філософія була не просто теорією — він та його сподвижники слідували цим принципам у реальному житті.

Хунда Ван, Людмила Влох, Велика Епоха