• Історія Китаю (81): Ян Лібень — видатний художник, що надавав картинам божественні обриси

  • Середа, 23 січня 2013 року
Ян Лібень (601—673 рр. н.е.) уславився відомим художником за часів династії Тан. Він присвячував свої картини сюжетам з даоських і буддійських притч, оповідок, писав пейзажі і малював конів з екіпажами. Однак найбільше він любив зображати буддійські і даоські оповіді.
Чудово малював він і людей. Намальовані ним портрети імператорів і сановників виглядали як живі. На одному з них він зобразив імператора високим і сильним, в його очах відбивалася впевненість. Малюючи міністрів, він намагався точно передати їхні риси характеру, одяг, вік і вираз обличчя.
Картина «Імператор Тайцзун приймає тибетського посла» — одна з найбільш видатних робіт художника. Вона розповідає про те, як владика імперії Тибету, захоплюючись могутністю династії Тан, відправив до столиці Чан'ань своїх послів, щоб запропонувати Китаю зміцнити дружні відносини шляхом укладення шлюбного союзу. Імператор Тайцзун з радістю прийняв цю пропозицію. На картині зображений якраз той момент, коли Тайцзун приймає послів. З одного боку зображений імператор, який сидить у своїй кареті, оточеній придворними дамами, а з іншого — делегація на чолі з першим послом тибетського царя. У картині дуже ясно показані мудрість і привітність імператора, а також його радість при зустрічі з послами.
Художник яскраво показав образи людей в залежності від їхнього статусу національності і особистих рис. На цій картині немає фону. За допомогою простих і прямих штрихів Ян Лібень зобразив важливу історична подію для народів Китаю і Тибету. З точки зору історії та мистецтва цей твір має дуже високу цінність.
Інші знамениті картини, що належать пензлю Ян Лібеня, — «Справжній портрет Тайцзуна» і «Двадцять чотири чиновники, що мають видатні заслуги в кабінеті Лінянь» — також зображують імператора Тайцзуна і його чиновників. Ці картини розглядають як ідеал китайського живопису.
Ян Лібень успадкував чудові традиції стародавнього мистецтва і продовжував їх розвивати. Він дуже точно зображував людей в своїх роботах, і рівень його майстерності перевищив мистецтво древніх художників. Їм захоплювалися як людиною, яка могла надати об'єктам божественні обриси за допомогою чорнила та фарб. Ян Лібень зіграв дуже важливу роль в історії китайського живопису.
Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...