• Сюаньцзун: історія дбайливого китайського імператора

  • Вівторок, 5 лютого 2013 року
Лі Лунцзі (685—762 рр. н.е.) відомий в історії як імператор Сюаньцзун. Він правив династією Тан більше 40 років.

Його пам'ятають як талановитого, працьовитого і мудрого государя. На зорі свого правління він зробив Китай найбільш сильною та процвітаючою державою. Він провів ряд реформ, аби подолати канцелярщину і відкрив ворота до влади талановитим і здатним людям, щоб вони змогли зайняти посади урядових чиновників.

Для того, щоб збільшити національний дохід, він зробив перепис населення. Вдалося йому також стримувати набіги з боку кочових народів, таких як тюрки, тибетці і кидані. Його музичний талант, любов до поезії та живопису допомогли йому заснувати імператорську музичну академію Тан. Однак більш пізнє правління було затьмарене його зарозумілістю і емоційною прихильністю до коханок. У 755 році н.е. під його правлінням сталося кілька драматичних подій, які сумно закінчилися в наступному році, коли він змушений був стратити свою коханку і бігти зі столиці.

Але люди запам'ятали його не тільки як правителя. Він залишився в пам'яті як турботливий брат. Це дуже рідкісний випадок в історії Китаю, тому що в той час в імператорських сім'ях домінувала жорстокість і криваві змови.

Після того, як Сюаньцзун зійшов на трон, він, як і колись, піклувався про своїх братів. Вони жили в палаці, а деякі навіть ночували в його спальні. Після політичних справ і бенкетів він завжди намагався проводити більше часу з братами, граючи з ними в м'яч, спостерігаючи за боями півнів, а також буваючи разом із ними на полюванні.

Одного разу під час банкету один із його братів надмірно випив спиртного і почав приставати до коханої дружини імператора. Коли вона поскаржилася про це Сюаньцзуну, він тихенько попросив у неї вибачення за свого брата. Коли наступного дня той протверезів, то дуже жалкував про скоєне і почав ще більше поважати імператора за його великодушність і милість.

Інша історія розповідає про те, як він скасував судове засідання. Дізнавшись про хворобу брата, Сюаньцзун відправився до його будинку, щоб власноруч приготувати на кухні ліки з цілющих трав. Поки він готував на вогні ліки, його борода випадково спалахнула. Після того, як перелякані слуги загасили вогонь, він сказав: «Я не проти втратити бороду, якщо ліки допоможуть швидко вилікувати мого брата».

Сюаньцзун щиро піклувався про своїх братів, і вони завжди підтримували один одного весь час його правління.
Підписатися:

Коментарі