ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мультфільм «Кунг-фу Панда 2» став «культурним вторгненням» в Китаї

Велика Епоха
Анімаційний фільм «Кунг-фу Панда 2» виробництва DreamWorks, який вийшов на екрани 26 травня, також обійшов кінотеатри материкового Китаю. Але не всі китайці його прийняли. Китайський художник Чжао Банді назвав фільм, що прийшов з Америки та претендує представляти духовні цінності Китаю «культурним вторгненням» і закликав до його бойкоту. Фільм склав конкуренцію дуже поширеній пропагандистській картині режиму «Початок Великого Відродження».
 
Життєвий урок: Шифу (Дастін Хоффман, праворуч) вчить По (Джек Блек, ліворуч) цінності внутрішнього світу в картині «Кунг-фу Панда 2». Фото: DreamWorks Animation
Життєвий урок: Шифу (Дастін Хоффман, праворуч) вчить По (Джек Блек, ліворуч) цінності внутрішнього світу в картині «Кунг-фу Панда 2». Фото: DreamWorks Animation
Чжао Банді, пекінський художник на прізвисько Людина-панда, у своїх роботах часто вдавався до тематики панд. У травні він розмістив рекламу у виданнях Новини Пекіна і Guangzhou's Southern Metropolis Dail, закликаючи інших китайців бойкотувати американський фільм «Кунг-фу Панда 2».

Чжао підтримали професор Китайського відділення Пекінського університету Кун Сіндун і декан відділення анімації Пекінської Кіноакадемії Сунь Ліцзунь. Але, схоже, що Людина-панда не зміг протистояти фільму «Кунг-фу Панда 2» із США, незважаючи навіть на те, що у нього з'явилися прихильники.

Фільм «Кунг-фу Панда 2» протягом перших дев'яти днів свого показу в Китаї зібрав близько 52 млн доларів США. Це говорить про те, що далеко не всі глядачі поділяють точку зору Чжао. Наприклад, один кіноглядач в інтерв'ю Пресі Китаю сказав: «У бойкоті немає необхідності. Це всього лише мультфільм і він дуже далекий від культурного вторгнення. Для нас перегляд фільму - просто розвага».

Нагадаємо, що перша «Кунг-фу Панда», випущена в 2008 році, зібрала $27,8 млн і встановила новий рекорд за касовими зборами анімаційних фільмів у Китаї.