• Як сплатити податок на автомобіль?

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 24 листопада 2016 року

ⓅКожен автовласник знає, що автомобіль вимагає величезних витрат: запчастини, аксесуари, купівля гаража, щотижневе миття і, звичайно ж, податки. І якщо на перших пунктах цього списку можна легко заощадити, якщо шукати все потрібне на популярному автомобільному сайті авто ріа, то податки необхідно сплачувати вчасно і в повному розмірі.

На сплату транспортного податку в Україні дається 60 днів після отримання офіційного повідомлення. З 2016 року у податкове законодавство були внесені деякі зміни:

• оподаткуванню підлягають автомобілі не старше 5 років;

• вартість автомобіля повинна перевищувати один мільйон гривень;

• сума податку становила 25 000 гривень у поточному році.

При оцінці авто фахівці враховують всі параметри:

• марка;

• рік випуску;

• об'єм двигуна і т. д..

Щорічно сума податку буде індексуватися. Згідно з законом вона прив'язана до мінімальної оплати праці - 750 мінімумів. Якщо ця цифра в наступному році зросте, то і податок буде збільшуватися відповідно.

 Податкова служба розсилає повідомлення за адресою реєстрації транспортного засобу до 1 червня. Зверніть увагу, що реквізити для оплати будуть орієнтовані на банк, що знаходиться саме за місцем реєстрації автомобіля.

 Отже, ви отримали повідомлення про сплату податку. Що робити тепер? Як сплатити податок? У першу чергу подбайте про те, щоб не допустити прострочень. Штрафи та пені обійдуться вам практично в 10 000 гривень. Приплюсуйте цю цифру до самого податку, і у вас вийде досить значна сума. На злісних неплатників податкова служба подає в суд. Тоді до нарахованих штрафів додаються судові витрати. Вони можуть істотно збільшити первісну суму податку. Врахуйте, що виграти суд у податкової служби практично неможливо, навіть якщо ви надасте документи, що пояснюють затримку у сплаті податку (наприклад, довідку про перебування в лікувальному закладі або довідку про втрату роботи). Найчастіше суди однозначно стають на бік держави. У кращому випадку суддя обговорить умови виплати і дозволить погасити утворену заборгованість частинами, але як показує практика, щоб сплатити борги за судовим рішенням дається всього лише тридцять календарних днів. Тому отримавши квитанцію, виділіть час на її оплату.

 Сплатити податок в Україні можна декількома нескладними способами:

1. Якщо ви маєте рахунок у банку, то оплату можна здійснити переказ грошових коштів з рахунка у відділенні банку.

2. При відсутності рахунку, сплатіть податок готівкою через касу банку або платіжний термінал.

3. Якщо рахунок у банку у вас є, але ви не хочете витрачати час на стояння в чергах, то можливо здійснити переказ грошей, не виходячи з дому - через особистий інтернет-кабінет.

4. Так само можна сплатити транспортний податок, використовуючи вказаний на квитанції штрих-код.

Якщо вас попросили сплатити транспортний податок за когось іншого, то вказуйте Ф. В. О. особи, на яку виписана квитанція.

Найчастіше жителі мегаполісів сплачують податок через інтернет або скориставшись відомими міжнародними платіжними системами. Похід у відділення банку стоїть в цьому списку на останньому місці.

 Після оплати зберігайте квитанції не менше трьох років. У разі виникнення будь-яких претензій на вашу адресу з боку податкової, ви завжди зможете підтвердити зроблений платіж. Щоб бути впевненим, що ваші гроші все-таки потрапили на рахунок одержувача, через тиждень після оплати зателефонуйте в податкові органи, і поцікавтеся зробленим платежем.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...