Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Експерт: Пекін незабаром витіснить Tesla з Китаю на користь китайських виробників електромобілів

Субота, 15 січня 2022 року

Гігафабрика Tesla Shanghai в Шанхаї, Китай, 29 березня 2021 року. (Xiaolu Chu/Getty Images)

Національна стратегія Пекіна з примусової передачі технологій означає, що Tesla в  підсумку буде витіснена з китайського ринку, як і інші західні компанії в минулому, сказав Роберт Аткінсон, президент некомерційної організації «Фонд інформаційних технологій та інновацій» (ITIF), що базується у Вашингтоні.

«Зрештою, стратегія для Китаю є досить ясною. Річ у тому, що вони будуть використовувати вас, а потім відштовхнуть убік», — сказав Аткінсон у недавньому інтерв'ю NTD, сестринському виданню Великої Епохи.

«Китайська стратегія щодо Tesla, як я вважаю, полягає в наступному: "Гей, ми збираємося отримати деякі переваги від Tesla. Але в кінцевому підсумку ми хочемо, щоб такі компанії, як Geely та інші китайські виробники EV [електромобілів], домінували не тільки на китайському ринку, але й на багатьох світових ринках"», — додав він.

Китайський режим відомий тим, що вимагає від іноземних компаній вступати до спільних підприємств з китайськими компаніями, багато з яких підтримуються комуністичним режимом, щоб отримати їх ноу-хау, цінні технології та інтелектуальну власність (ІС).

Схоже, що Tesla уникла такого ризику, коли у 2018 році стала першим іноземним автовиробником, який відкрив у Китаї завод, що повністю належить їй, без участі китайської компанії як партнера. Завод, розташований у Шанхаї, розпочав виробництво Tesla Model 3 наприкінці 2019 року.

У результаті «пряма чи непряма передача технологій» відбудеться

Проте, за словами Аткінсона, Пекін отримує «пряму чи непряму передачу технологій» від Tesla. Щобільше, китайські виробники електромобілів також матимуть вигоду, оскільки деякі з нинішніх працівників Tesla врешті-решт поміняють роботу і натомість працюватимуть на китайських виробників електромобілів, додав він.

Наприклад, він зазначив дві європейські телекомунікаційні компанії Nokia і Ericsson, заявивши, що ці дві фірми мали велику частку китайського ринку до того, як поступилися своїм китайським конкурентам ZTE і Huawei.

«Я думаю, що це те, що ми зрештою побачимо [з Tesla] у якийсь момент. Головне питання в тому, як довго? — Сказав Аткінсон.

Але, можливо, важливіше, щоб усі іноземні компанії знали, що Китай не цурається своїх нинішніх методів отримання західних технологій, — додав Аткінсон.

«Примусова передача технологій, крадіжка ІС, придбання знань, хоч би як ви це називали, як і раніше, будуть основною частиною китайської економіки, принаймні, ще одне або два десятиліття», — попередив він.

У глобальному рейтингу економічної складності Китай скоро наздожене США

Економіка Китаю стає все більш складною, швидко обганяючи США за останні 20 років, згідно з глобальним рейтингом економічної складності, складеним Лабораторією зростання Гарвардського університету. Більш високий рейтинг за індексом економічної складності (ECI) вказує на те, що країна експортує різноманітніші та складніші товари.

У 2000 році Китай зайняв 39-е місце в індексі ECI, тоді як Сполучені Штати були шостою найскладнішою країною у світі. У 2019 році Китай перемістився на 16 місце, а США опустилися на 11 місце. Японія займала перше місце як у 2000, так і у 2019 році.

Ситуацію можна змінити

За словами Аткінсона, щоб змінити цю тенденцію, що Закон США про інновації та конкуренцію (USICA), законопроєкт, ухвалений Сенатом у червні минулого року, є важливим законодавчим актом, спрямованим на нарощування потенціалу США у передових технологічних секторах.

У разі ухвалення законопроєкт дозволить виділити близько 190 мільярдів доларів на наукові дослідження та розробки та 52 мільярди доларів на фінансування у США виробництва та досліджень у галузі напівпровідників — крихітних чіпів, які живлять усе, від смартфонів, електромобілів до ракет.

Аткінсон додав, що уряд США може зробити більше, наприклад, заборонити китайським компаніям, які, як відомо, отримували вигоду з крадіжки інтелектуальної власності або величезних державних субсидій отримати доступ до ринку США.

Надмірні державні субсидії та крадіжка інтелектуальної власності були серед незаконних торгових практик Китаю, виявлених торговим представником США під час розслідування «Розділ 301» у 2018 році. Це сприяло торговій війні між Китаєм та США та підписанню першої фази торгової угоди у січні 2020 року. Відповідно до угоди Китай погодився закупити у 2020 та 2021 роках додаткових товарів та послуг США на суму не менше 200 мільярдів доларів та припинити примусову передачу технологій.

«Я думаю, зрештою, що ми повинні зробити в Америці, то це почати крутити педалі швидше», — сказав Аткінсон. «Якщо ми цього не зробимо, то, я думаю, гра, по суті, закінчена».

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...