Четвер, Сер 11, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

5 продуктів допоможуть безпечно приборкати апетит

П'ятниця, 5 серпня 2022 року
Дослідження виявили продукти, які принесуть вам більше задоволення та ситості або допоможуть обмежити перетворення інших продуктів на жир. (Melica/Shutterstock)

Звичайні харчові продукти можуть допомогти контролювати апетит, підтримуючи природний шлях до здоров'я.

Надмірна вага або ожиріння — це результат складної взаємодії генетичних, поведінкових та екологічних факторів. І попри незліченну кількість дієт, стратегій, препаратів та пристосувань для зниження ваги, пропонованих сьогодні, важливо знати, що здорове зниження ваги передбачає комплексну зміну способу життя, включаючи збалансоване харчування.

В рамках природної стратегії ви можете вивчити ряд натуральних трав, спецій та харчових продуктів, щоб контролювати апетит без ризику, а не приймати таблетки для пригнічення апетиту, які зазвичай мають неприємні побічні ефекти.

1. Чорний перець

Piper nigrum, широко відомий як чорний перець, дуже відома трава в традиційній індійській системі медицини Аюрведа. Більшість користі від нього походить від компонента піперину — підсилювача біодоступності і потенційного борця з ожирінням. Гострі спеції, такі як чорний перець, також пригнічують апетит.

У дослідженні 2018 року це було перевірено на практиці: з'ясовувалося, чи впливає вживання напою на основі чорного перцю на почуття апетиту, постпрандіальний рівень глюкози, гормони кишечника, функцію щитовидної залози та здоров'я шлунково-кишкового тракту після приймання їжі з білого 50 г вуглеводів.

У ході дослідження, в якому взяли участь 16 здорових людей, вчені дійшли висновку, що напій з чорним перцем може бути корисним для регулювання апетиту. Згідно з результатами дослідження, напій регулював апетит, знижуючи почуття голоду, бажання поїсти та «передбачуване споживання», одночасно підвищуючи ситість та наповненість.

2. Шпинат

Довгострокове дослідження, проведене в Лундському університеті в Швеції, показало, що екстракт шпинату, що містить мембрани зеленого листя, відомих як тілакоїди, знижує гедоністичний голод на 95%, а також збільшує втрату ваги на 43%.

Гедоністичний голод — це потяг людей до нездорових продуктів, таких як солодощі або нездорова їжа. У дослідженні тілакоїди посилили вироблення гормонів ситості в організмі, що призвело до поліпшення контролю апетиту та збільшення втрати ваги.

"Наш аналіз показує, що вживання перед сніданком напою, що містить тілакоїди, знижує потяг до їжі і дозволяє відчувати себе ситим протягом усього дня", — сказала Science Daily Шарлотта Ерлансон-Альбертссон — автор дослідження і професор Лундського університету.

У дослідженні на тваринах автори оцінили ефект придушення апетиту у багатого флавоноїдами екстракту листя шпинату. Шпинат продемонстрував багатообіцяючий ефект, викликавши більш швидке, ніж зазвичай, вивільнення холецистокініна — короткочасного сигналу ситості. Це може бути пов'язане з високим вмістом флавоноїдів, додають автори.

3. Фенхель

Фенхель, що належить до сімейства Apiaceae, — давня лікарська рослина з відомими антиоксидантними, протизапальними та антибактеріальними властивостями. Дослідження впливу фенхелю на масу тіла, ефективність споживання їжі та лептин у сироватці крові на тваринах показало, що він може знизити ефективність вживання їжі — або відсоток споживаної їжі, що відкладається у вигляді жиру — у піддослідних.

У дослідженні серед жінок із надмірною вагою в Південній Кореї дев'яти здоровим випробуваним давали чай із фенхелю, пажитника чи плацебо, потім пропонували обід «шведський стіл», після чого аналізували споживання їжі. Потім дослідники вимірювали суб'єктивний апетит, почуття голоду, ситості, бажання поїсти та перспективне споживання їжі.

Вживання чаю з фенхелю та пажитника значно сприяло придушенню суб'єктивного апетиту в учасників. У порівнянні з плацебо чай із фенхелю знижував почуття голоду та перспективне споживання їжі, а також посилював почуття ситості.

4. Лляне насіння

Харчова культура, багата на харчові волокна та омега-3 жири, лляне насіння також широко вивчається в плані придушення апетиту.

У двох рандомізованих дослідженнях за участю 24 та 20 піддослідних у кожному, невелика доза лляного волокна суттєво пригнічувала апетит поряд із споживанням енергії. Льняне волокно, яке приймається у вигляді напоїв або таблеток, давало аналогічні результати.

В окремому дослідженні 18 молодих чоловіків випробували чотири різні види їжі в ході подвійного сліпого дослідження. Тестові страви подавалися після нічного голодування, а джерелом клітковини служило лляне насіння в різній формі. Результати показали, що клітковина лляного насіння може пригнічувати постпрандіальну ліпемію — підвищення рівня тригліцеридів у крові після їжі, а також апетит. Однак на подальше споживання енергії це не вплинуло.

5. Йогурт

Кисломолочний продукт, що вважається основним продуктом харчування та джерелом поживних речовин, за останніми клінічними даними, бере участь у контролі маси тіла, допомагаючи знизити ризик розвитку діабету 2 типу.

Такий ефект можливий завдяки унікальному складу йогурту, включаючи молочнокислі бактерії, які можуть впливати на мікробіоту кишечника. Вживання йогурту може призвести до збільшення втрати жиру в організмі, зниження споживання їжі, підвищення ситості та зміни гормональної відповіді кишечника.

«Відносний вміст енергії та поживних речовин та внесок стандартної порції йогурту до загального раціону дозволяють припустити, що відсоткове добове споживання цих поживних речовин значною мірою сприяє задоволенню потреб у поживних речовинах та робить вагомий внесок у регуляцію енергетичного обміну», — заявили автори.

Дізнайтеся більше про проблеми з вагою, пов'язані з апетитом, у базі даних GreenMedInfo.com.

За матеріалами The Epoch Times USA