ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вживаючи певну їжу можна боротися з алергією

Велика Епоха
Знайдіть полегшення симптомів алергії в цих корисних продуктах. (Dreamstime/TNS)

Новий сезон означає потепління, довші дні та гарне цвітіння. А також нагадує про посилення алергії для все більшої кількості людей. Незалежно від алергену — пилок, шерсть домашніх тварин, пил — такі симптоми, як чхання, нежить, закладеність носа, свербіж та сльозотеча вражають близько мільярда людей у всьому світі. Знайти вихід нелегко, але внесення простих змін до харчових звичок може полегшити симптоми.

Споживання меншої кількості продуктів, що викликають запалення (оброблені харчові продукти, часто з додаванням цукру, рафінованих злаків і консервантів) і заміна їх протизапальними цільними, переважно рослинними продуктами, має багато переваг для здоров’я, включаючи захист від хвороб, у тому числі алергічних. Насолоджуйтесь більше цими продуктами, щоб ваш організм боровся з алергією.

Цибуля, броколі та виноград

Ці продукти містять потужну рослинну сполуку кверцетин, відому своїми протиалергічними властивостями. Цей багатий антиоксидантами флавоноїд може активізувати імунну систему, пригнічуючи вивільнення гістаміну та діючи як протизапальний засіб. Дослідження підтверджують його ефективність у зменшенні багатьох причин алергічних симптомів без значних побічних ефектів. Рослинний екстракт кверцетину є основним інгредієнтом багатьох потенційних протиалергічних препаратів і продуктів. Цибуля є найбільш дослідженою їжею, що містить кверцетин, але ця сполука також є в хрестоцвітих овочах, таких як броколі та капуста, а також у яблуках, ягодах, цитрусових, винограді та вині.

Цитрусові, перець і картопля

Вибір продуктів з високим вмістом вітаміну С може бути ефективним способом зменшити тяжкість алергічних реакцій. Цей вітамін, антиоксидант і антигістамін, підтримує імунну систему та захищає клітини організму від пошкодження шкідливими вільними радикалами. Дослідження показали, що вітамін С може зменшити запалення, набряк та інші симптоми алергічної реакції. Дослідження показують, що вітамін С, здається, найбільш ефективний проти симптомів алергії верхніх дихальних шляхів, викликаних алергенами, такими як пилок, цвіль або шерсть домашніх тварин. До природних продуктів, багатих вітаміном С, належать апельсини, грейпфрути, лимони, болгарський перець, полуниця, брюссельська капуста та картопля.

Кефір, чайний гриб і кімчі

Пробіотики — суміш живих бактерій та/або дріжджів, які живуть в організмі, щоб підтримувати наше здоров’я — також можуть сприятливо впливати на симптоми алергії. Пробіотики можуть допомогти стимулювати імунну систему, щоб покращити захист організму та зменшити алергічне запалення. Згідно з нещодавнім оглядом досліджень, пробіотики можуть зменшити ступінь страждання та тривалість симптомів алергії без побічних ефектів, які часто супроводжують ліки проти алергії. Пробіотики містяться в ферментованих продуктах, таких як йогурт, квашена капуста, закваска, місо, кефір, чайний гриб і кімчі.

Лосось, насіння та рослинні олії

Омега-3 жирні кислоти були досліджені на полегшення симптомів алергії. Все більше доказів підтверджує сприятливий вплив омега-3 при хронічних запальних захворюваннях, включаючи зменшення тяжкості симптомів при алергічних захворюваннях. Вони включають жирну рибу, таку як лосось, скумбрія, сардини, форель і тунець, а також деякі горіхи та насіння, такі як волоські горіхи та насіння льону, олії з них та деякі інші олії, включаючи олію каноли, соєву олію та масло печінки тріски.

За матеріалами The Epoch Times USA