• Кримський чиновник: без української води сільському господарству кінець

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 2 грудня 2014 року
Якщо Північно-Кримський канал не запустять, то не може бути й мови про зрошення сільськогосподарських земель півострова. Про це повідомив голова Державного комітету з водного господарства і меліорації Криму Ігор Вайль, повідомляє інформаційне агентство «События Крыма».

Вайль заявив, що жодні підземні та наземні джерела не зможуть вирішити проблему.

«Хоч ми весь Крим просвердлимо, але все одно не отримаємо такий обсяг води, щоб наші сільськогосподарські підприємства працювали хоча б в колишньому об’ємі», — сказав він.

У Криму площа зрошуваних земель становить близько 150 тисяч гектарів. У 2014 році змогли організувати полив сільськогосподарських культур лише на 17,7 тисяч гектарів, повідомив Вайль.

До анексії Криму Україна покривала до 85% потреб регіону в прісній воді через Північно-Кримський канал. Основний об'єм води йшов на потреби сільського господарства. Після того, як Крим був анексований, подачу води по цьому каналу на півострів зупинили.

Як повідомляють «События Крыма», проблему водопостачання півострова частково вирішили після перекидання води з кримської ріки Біюк-Карасу в Північно-Кримський канал. Крім цього, в населених пунктах півострова роблять 17 свердловин для видобутку питної води. Також планують навесні 2015 року завершити будівництво трьох водозаборів — Ніжинського, Просторненського і Новогригор’ївського.

Зазначимо, раніше Вайль заявляв, що навіть, якщо Північно-Кримський канал не буде працювати і не буде ніяких опадів, до 1 квітня Криму буде достатньо води.


Читайте також:
Крим: Як все було — погляд кримчанина
У Держдумі заявили, що Крим анексувала Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...