• В Україні набули чинності високі тарифи на опалення

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 23 листопада 2014 року
В Україні сьогодні набуло чинності підвищення тарифів на опалення до 10—11 грн/кв. м. Про це заявили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), повідомляє «Сегодня». 

«Підвищення тарифів на опалення закріплено у постанові Нацкомісії №146 від 17 жовтня „Об установлении тарифов на услуги централизованного отопления и услуги централизованного снабжения горячей воды, предоставляемых населению субъектами хозяйствования, которые являются исполнителями этих услуг“», — сказали у прес-службі відомства.

У Комісії зазначили, що важливим фактором, через який різко зростає місячна оплата, є перехід із 12-місячної на 6-місячну систему оплати (тільки в опалювальний сезон).

«У цій версії тарифів розрахунок проводився на шість місяців (на період опалювального сезону). Тобто, лише за рахунок зміни методології, тарифи зросли удвічі. Можливим вирішенням проблеми [різкого зростання тарифів — авт.] є перегляд методології розрахунків та повернення до 12-місячного нарахування. Зі свого боку, ми плануємо звернутися із цією пропозицією до Кабміну», — пояснював раніше глава НКРЕКП Володимир Демчишин.

За його словами, водночас, комісія розуміє проблематику тарифоутворення для ТКЕ, розуміє, що газ, який використовується для виробництва тепла, споживається зараз і оплачувати його НАК «Нафтогаз України» необхідно зараз.

«Розтягуючи оплату на 12 місяців, ми автоматично створюємо для „Нафтогазу“ проблеми — курсову різницю, вимивання обігових коштів», — каже Демчишин.

У комісії також нагадали про те, що у країні існує програма державної підтримки (субсидій) для малозабезпечених категорій населення.


Читайте також:
У Києві мешканці заблокували вулицю через відсутність опалення
ЖЕКи Києва перестали бути посередниками послуг
Газові котли опалення та їхні переваги
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...