• Українська школярка подала ідею тепловізора, здатного «бачити» крізь стіни

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 22 листопада 2014 року
Учениця Малої академії наук України Настя Шмагайло запропонувала армії власну ідею створення тепловізора, який значно розширює можливості для розвідки, повідомляє «Укрінформ». 

Тепловізор юної винахідниці буде здатний «бачити» крізь стіни за допомогою оптичної системи та матриці. Теплове випромінювання об’єктів проектується через лінзи на матрицю датчиків, чутливих до інфрачервоних променів. Потім складні мікросхеми зчитують інформацію з цих датчиків і здійснюють рендеринг відеосигналу.

«Унікальність винаходу полягає у використанні трьох складових: тепловізора, хімічного та ядерного аналізатора. Спрацьовує технологія наступним чином: тепловізор наводить фокус на живі об’єкти і дає команду „почати аналіз“. Далі за допомогою поршневого насоса відбувається забір повітря. Це забарвлює по черзі індикатори в червоний, зелений чи жовтий колір. Саме забарвлення означає наявність хімічних та радіоактивних елементів у повітрі. А всі дані автоматично виводяться до системи спостереження на моніторі тепловізора», — розповіла творець нового тепловізора.

Науковий керівник школярки Ірина Хован каже, що ідея її підопічної значно розширює можливості ведення розвідки.

«Це є дійсно реальна проблема, яка турбує не тільки всю Україну,  увесь дорослий потенціал України, а ще й науковий талановитий молодий потенціал, який хоче допомогти, який хоче внести свій внесок», — зазначає науковий керівник.

Між тим, науковець каже, що це складна інженерна конструкція, яка ще має допрацьовуватись не один рік фахівцями у цій справі.

На свою розробку Настя Шмагайло витратила понад 2 місяці.


Читайте також:
Міграційна служба: Біометричний паспорт коштуватиме 15 євро
«Укроборонпром» працюватиме за стандартами НАТО
«Укроборонпром» випускає для армії нові типи ракет
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...