• Для опалювального сезону Україна закуповуватиме енергоресурси в Росії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 17 листопада 2014 року
Українські експерти говорять, що для стабільного проходження опалювального сезону 2014—2015 років Україні доведеться закуповувати енергоресурси за кордоном. Велика ймовірність того, що частину з них купуватимуть у Росії.

Зокрема, про складний для української влади опалювальний сезон говорить директор Інституту енергодосліджень Дмитро Марунич.

«Ми домовилися про закупівлі вугілля в Росії, поставки газу теж ніби повинні бути. Напевно, РФ буде не проти продавати нам і електроенергію. Питання тільки в одному — чи вистачить у нашої країни фінансових можливостей на покриття цих витрат», — говорить Дмитро Марунич.

За його словами, Європа та ЄС обіцяли дати в борг кошти на ці потреби, і якщо такі обіцянки будуть виконані, зриву опалювального сезону не станеться.

Загалом за рішенням РНБО щодо «Забезпечення енергетичної безпеки держави», яке днями затвердив президент Петро Порошенко, з 1 грудня 2014 року може бути введена попередня оплата за енергоресурси. Таке нововведення може торкнутись як фізичних осіб, так і підприємства.

Згідно з постановою РНБО також створять єдину базу запасів палива в Україні, яка узагальнюватиме інформацію про обсяг доступного палива на ТЕЦ і ТЕС. Крім того, можуть ввести нові, економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію та газ в зоні АТО.


Читайте також:
Українцям обіцяють, що взимку буде тепло
За електроопалення можна буде сплачувати менше
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...