• Частині будівлі київської мерії загрожує руйнування через ЦУМ

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 16 листопада 2014 року
Частина будівлі київської мерії може обвалитися. У КМДА причиною цього вважають реконструкцію будівлі ЦУМу, що проводиться по сусідству. Забудовники проблеми не заперечують, але заспокоюють: за їхніми словами, нічого не розвалиться, а витрати з ремонту вони обіцяють узяти на себе, повідомляють «Вести».

У бруківці Хрещатику між ЦУМом і КМДА з’явилися широкі щілини. «Тріщати по швах» почала перемичка, що з'єднує будівлі ЦУМу і Київради. Тут розташована арка із в'їздом у двір КМДА, а над аркою — два поверхи із кількома робочими кабінетами.

«У цій частині будівлі тріщини видно неозброєним оком. Уже є висновок комісії, згідно з яким розміщення людей у цих приміщеннях не допускається через можливий обвал», — підтвердив проблему керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.

За словами Бондаренка, ситуація погіршується з кожним тижнем.

В «ЕСТА Холдинг», яка займається реконструкцією ЦУМу, запевняють, що приміщенням КМДА, розміщеним над аркою, обвалення не загрожує.

«Ми моніторимо ситуацію із прилеглими будівлями. Всі зміни — в межах допустимих норм. Вони фіксуються і будуть усунені. До того ж уже завершено облаштування фундаментної плити, почався період стабілізації, а отже, істотних змін поточної ситуації бути не повинно», — заявляє директор із будівництва компанії «ЕСТА Холдинг» Сергій Данилюк.

Київський архітектор Георгій Духовичний пояснює: причина аварійної ситуації —двоповерховий підземний паркінг, будівництво якого виконується під будівлею ЦУМу.

«У цьому місці в основі проходять дуже слабкі ґрунти, які не можуть нести практично ніяких навантажень. Адже тут протікає підземний струмок Хрещатик, — зазначає Духовичний. — У цій ситуації один вихід — спостерігати, чи будуть подальші зрушення, і шукати вирішення проблеми. Поки цього рішення не буде, продовжувати роботи не можна».

«Це лише початок. Якщо ситуація не зміниться, під загрозою опиниться і будівля, що розміщена по сусідству з ЦУМом по вулиці Богдана Хмельницького», — вважає він.

«Ще на етапі проектування ми на містобудівній раді попереджали, що будь-які роботи в умовах таких нестабільних ґрунтів становлять загрозу довколишнім будинкам. Але нас тоді запевнили, що під час будівництва врахували складні умови і ніякої небезпеки немає», — пояснює Духовичний.

В «ЕСТА Холдинг» і нині вважають, що небезпеки для сусідніх будинків немає.

«Ми активно моніторимо ситуацію в більшості прилеглих будівель із самого початку проекту... Зараз ми співпрацюємо повною мірою із фахівцями КМДА і фіксуємо всі зміни, які в подальшому будуть усунені за рахунок коштів ЦУМу», — повідомив Данилюк.

Разом із тим, міська влада налаштована рішуче.

«Зараз проходять переговори з „ЕСТА Холдинг“ на тему ліквідації цієї аварійної ситуації. Якщо вони не закінчаться позитивним результатом, справа розглядатиметься в суді», — заявив Бондаренко.


Читайте також:
Виділену смугу із Петрівки на Троєщину нарешті почали наносити
Про «мінування» метро можна буде дізнатися по смс
Паркування на Софійській площі в Києві пропонують заборонити

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...