• На Осокорках два дні не вщухали пристрасті довкола забудови

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 19 листопада 2014 року
У київському районі Осокорки два дні поспіль по вечорах було неспокійно — місцеві жителі та активісти виходили протестувати проти забудови, яку розпочали в їхньому районі поруч зі станцією метро.

Увечері 17 листопада сталися сутички із правоохоронцями, через що в соціальних мережах почали поширювати повідомлення про те, що міліція не змінилась і не захищає інтереси народу.

Увечері 18 листопада правоохоронців на місці забудови не було, і близько 200 місцевих жителів та активістів розібрали металевий паркан, що огороджував майданчик. Люди також підпалили будівельні дошки.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков увечері 18 листопада заявив, що конфлікт був спровокований однією з політико-кримінальних груп, яка займається рекетом на  будівельних об’єктів на Лівому березі столиці. Вони і використали громадське невдоволення, «часто цілком обґрунтоване», написав міністр на своїй сторінці в фейсбуці.

Аваков пообіцяв, що із незаконною діяльністю такого кримінально-політичного угруповання розбиратиметься МВС, і покарані будуть також працівники правоохоронних органів, які були з ними пов’язані. Звіт по розслідуванню мають оприлюднити протягом 2 днів.

У свою чергу активістам, які демонтували паркан та спалили будівельні дошки, Аваков сказав, що такими діями вони провокують владу банд у своєму районі та місті, і закликав діяти в рамках закону.

«Обраний вчора спосіб — це спосіб, яким ви ввергаєте місто в хаос і, самі того не бажаючи, завтра-післязавтра отримаєте анархію, яка розносить не абстрактний паркан, а ваш двір, будинок або сад. З простої причини — хтось так вирішив, зманіпулював, і натовп, що зібрався за оголошенням, так вирішив», — написав Аваков і закликав формувати муніципальні порядки законним шляхом, через міську владу та взаємодію з нею, а не «продукуючи чорну енергію ярості та ненависті».


Читайте також:
У Києві тріщинами пішла будівля київської консерваторіїПідписатися:

Social comments Cackle

загрузка...