• Як переселенцям домогтися компенсації витрат на проживання

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 13 листопада 2014 року
Переселенці з Криму та районів проведення АТО можуть отримувати щомісячну допомогу, щоб покрити витрати на проживання, включаючи і оплату житлово-комунальних послуг. Це передбачено постановою КМУ №505 від 01.10.2014. Кримська польова місія з прав людини роз'яснила, що саме потрібно зробити переселенцям, щоб отримати цю допомогу.

Зокрема, її надають людям, незалежно від громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України і районів проведення АТО. Ці люди повинні встати на облік УПСЗН (управління праці та соціального захисту населення).

Скільки видають:


• непрацездатним особам (пенсіонерам, інвалідам, дітям) — 884 грн на людину (члена сім'ї);
• працездатним особам — 442 грн на людину (члена сім’ї);
• загальна сума допомоги на одну сім'ю розраховується як сума допомоги на кожного члена сім'ї і не повинна перевищувати 2400 грн.

Видають таку допомогу, згідно з документом, не більше 6 місяців з дня подання заяви.

Звертатися потрібно за фактичним місцем проживання (перебування) в Управління праці та соціального захисту населення.

Не видадуть допомогу в тому випадку, якщо:


1) у власності одного з членів сім'ї є житлове приміщення в регіонах України, які перебувають за межами зони АТО або тимчасово окупованої території України;
2) у будь-якого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку є кошти, які перевищують десятикратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. На листопад 2014 ця сума становить 13 013 грн;
3) сім'я володіє двома або більше транспортними засобами, які підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобуси, вантажні та легкові автомобілі).

Всі подробиці та умови, які потрібно знати, щоб отримати допомогу від держави — у повній версії документа (завантажити). Вам також може знадобитися бланк заяви (завантажити) про взяття на облік особи, яка переміщається з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО.


Читайте також:
Кабмін виділив 32 млн гривень сім’ям загиблих військових
Усім бійцям АТО надали статус учасників бойових дій
Для переселенців із зони АТО організували «Паспортний сервіс»
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...