• Газові котли опалення та їхні переваги

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 20 липня 2012 року

Газові котли опалення мають ряд переваг у способі обігріву будинку або дачі, що зробило їх дуже популярними в Україні.

Вони прості в експлуатації, швидко окупаються у зв’язку з невисокою вартістю палива, в автоматичному режимі стабільно обігрівають приміщення великої площі, розраховані на тривалий термін служби і мають високий ККД.

І хоча для встановлення газових котлів потрібні інженерні розрахунки, підготовка за участі фахівців високого рівня і ретельний вибір, попит на це обладнання весь час зростає.

Є один важливий нюанс: приміщення, де встановлений котел, повинне добре провітрюватися. До початку його експлуатації слід отримати дозвіл у комунальної служби. Не зайвим буде отримати дозвіл і у служби пожежної безпеки.

Купуючи котли, важливо звернути увагу на автоматику системи безпеки, яка відключає котел у випадку збою.

Які бувають газові котли?

За типом установлення газові котли бувають настінні (або навісні) і підлогові.

Настінні зручні з точки зору дизайну інтер'єру, а підлогові ― більш потужні агрегати в порівнянні з першими.

Підлогові котли становлять собою важкі конструкції з чавунним теплообмінником, які монтують в окремому приміщенні. Тому для квартир такі пристрої не підходять і їх встановлюють, в основному, домовласники.

Газові котли бувають двох видів: одноконтурні та двоконтурні, а за наявністю ступенів потужності ― одноступінчаті і двоступінчасті. Плюс до цього, вони діляться на конвекційні та конденсаційні. Останні ― більш продуктивні та енергоекономні (економлять до 50% внутрішньої енергії), тому за ціною вони дорожчі.

Якщо вам потрібно тільки опалювати приміщення, то досить одноконтурного агрегату. Але якщо необхідне ще й гаряче водопостачання, тоді слід придбати двоконтурний котел двоступінчастий.

У свою чергу, підлогові газові котли діляться на два типи: з атмосферним пальником і надувним пальником. Настінні ж газові котли бувають: з природною тягою і з примусовим відводом продуктів згоряння.

Атмосферний газовий котел ― це, як правило, напільна конструкція. Працює майже безшумно завдяки пальникам, розташованим усередині корпусу. Продукти згоряння при роботі пристрою виводяться через димар з природною тягою. В разі падіння тиску подання газу, вогонь в пальниках не гасне, а зменшується, тому котел продовжує функціонувати. Такий тип котла більш вигідний, ніж газовий агрегат з надувними пальниками. За ціною він дешевший на 35―50%.

Котли з надувним пальником (до котла підбираються додатково), зручні у використанні якщо:

• котельня відокремлена від місця проживання;

• у газопроводі часті перепади тиску;

• дизельне паливо буде використовуватися як основне або допоміжне пальне.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...