• Дивні імена, які дають українці своїм дітям: найцікавіше

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 29 листопада 2014 року
Складено рейтинг найпопулярніших імен 2014 року.

Найбільш розповсюдженими іменами, якими українці називають своїх дітей, стали Артем та Анастасія. Рік тому ситуація була приблизно такою самою, повідомляють «Вести».

А от серед відносно рідкісних імен з'явилися цікаві тенденції. Все частіше зустрічаються слов'янські імена, що вийшли з ужитку, — Прохор, Златослава, Стефанія, Велізар, Дарослав, Севастьян. Повертаються до життя імена, які давали дітям ще в XIX столітті: Ніканор, Полікарп, Євпраксінья, Добриня, Аделіна, Фружина.

Прогресує й інша тенденція — називати дітей біблійними іменами. Надзвичайно популярне в цьому році у Центральній Україні ім'я дружини старозавітного царя Давида — Вірсавія. Серед новонароджених зустрічаються Авраами, Самуїли, Лазари, Есфірі, Маріанни, Рувими.

На Черкащині народився Юда — український варіант імені апостола, який зрадив Христа, а до цього надзвичайно популярне у стародавньому Ізраїлі ім'я, що не мало негативного забарвлення.

На Івано-Франківщині популярні жіночі імена латинського походження: Юліанія, Франческа, Юстинія, Філомена.

Але іноді батьківська фантазія переступає далеко за межі буденності. На Донеччині підростає маленький Іхтіандр. На Полтавщині — дівчинка на ім'я Домна і маленькі Тамерлан із Зевсом. У Чернігівській області — Шахеризада.

В іменах відображені й бурхливі політичні події цього року. Кияни ностальгічно назвали дочку ім'ям Ялта. А мешканці Донеччини назвали сина Даримиром, аби він дарував людям мир.


Читайте також:
У київській підземці з’явиться інтернет, але проїзд подорожчає
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...