• Ситуація на авіаринку показує небажання влади здійснювати реформи — фахівці

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 26 листопада 2014 року
Скарги компанії Wizz Air на новий порядок роботи на авіаринку, затверджений Авіаслужбою, отримали підтримку не тільки серед громадських активістів, а й серед економічних фахівців та політиків.

«Нові авіаційні правила є беззаперечним доказом того, що українська влада не збирається проводити економічні чи інституційні реформи з метою повернути Україну до стабільного розвитку», — написано в заяві Володимира Білоткача, члена редколегії VoxUkraine.org, старшого викладача економіки в Університеті Ньюкасла та співавтора журналу Journal of Air Transport Management.

Таку заяву підписали представники таких установ, організацій, об’єднань та інститутів, як Каліфорнійський університет, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Пітсбурзький університет, Університет Шеффілда, Міжнародний центр перспективних досліджень, Київська школа економіки, Американська торгова палата, партії Демократичний Альянс, Центр економічних рішень тощо. Текст заяви опублікувало видання Voxukraine.org.

Запроваджені українською владою правила, як йдеться у заяві, «створюють безпідставні перешкоди для входження на ринок та розширення авіакомпаній в Україні, чим формують нерівні умови для учасників ринку авіаперевезень, обмежуючи конкуренцію на міжнародних ринках, призводять до втрати пасажирів». Крім того, стверджується, що такі правила деформують внутрішній ринок авіаперевезень, а сама ситуація з можливим уходом Wizz Air з українського ринку б’є по репутації уряду.

Нагадаємо, раніше представники авіакомпанії «Візз Ейр Україна» — провідного на українському ринку перельотів лоукостера — заявили про те, що компанія може піти з українського ринку через нові правила, запроваджені Державіаслужбою. Такі правила стосуються видачі та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній.

Як заявили представники авіакомпанії, такі правила приведуть до скорочення кількості доступних напрямків і зменшення кількості авіаперевізників. Відповідно і збільшиться ціна на авіаквитки.

25 листопада відбулась зустріч представників компанії «Візз Ейр Україна» з головою Державіаслужби Денисом Антонюком, після якої конфлікт нібито був частково вичерпаний.

Раніше, після заяв представників Wizz Air про нові незручні умови роботи на авіаринку, активісти провели під Міністерством транспорту акцію протесту. Вони вимагали скасувати нові правила і відправити у відставку голову Державіаслужби.

Частина авіаекспертів вважає звинувачення, висунуті до Державіаслужби, неправомірними. Так, головний редактор авіаційного порталу «Авіабіз» пише для «Обозревателя», що лоукостери не задоволені новими правилами, оскільки не зацікавлені в розвитку українського ринку, а також не зможуть витримати конкуренції з МАУ.


Читайте також:
Wizz Air скаржиться на нові правила на авіаринку України
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...