• Реверсний газ із Європи дозволив уряду зекономити $500 млн

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 жовтня 2014 року
Газ, який Україна купила на європейському ринку, обійшовся їй дешевше, ніж російський. 

Завдяки реверсному газу Україна заощадила приблизно $500 млн порівняно з тим, якби газ купувався у Росії. Так заявив Остап Семерак, міністр Кабінету міністрів України, повідомляє прес-служба Кабміну

Міністр каже, що уряд усвідомлював, що Росія відключить Україні газ, і що країні не дістає балансу для забезпечення роботи енергетичної системи в тих рамках, які, наприклад, були рік тому. «Тому уряд проводив планову підготовку до зими. Передусім ми підписали контракти на реверсні поставки газу», — сказав посадовець. 

«Якщо порівняти ціну газу, яку Україна відповідно до реверсних контрактів платить на ринку ЄС, із ціною, яку пропонувала РФ, приходимо до висновку, що газ, куплений на європейському ринку, Україні обійшовся приблизно на $500 млн дешевше, ніж якби ми той самий газ купили в Росії», — зазначив міністр. 

Це при тому, додав Семерак, що реверсний газ, який купила Україна, пройшов транзитом через Україну в Європу і повернувся назад. «Тобто насправді та ціна, яку запропонувала РФ Україні, є абсолютно не ринковою», — підкреслив міністр. 

Нагадаємо, що зараз Україна розробляє реверсні маршрути поставок газу зі Словаччини, Румунії, Польщі та Угорщини. 

Наприклад, Україна закуповує газ у Словаччини за ціною $320—330 за тисячу кубометрів, а ціна зі «знижкою», яку пропонує Росія Україні, становить 385 доларів за тисячу кубометрів. 


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...