• Найбільший водоспад світу — Ігуасу

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    П'ятниця, 10 травня 2013 року

Водоспад Ігуасу дивує своєю величчю. Дивлячись на його могутні потоки води, чуючи гуркіт від падіння води, розумієш всю пишноту первозданної природи. У Південній Америці, на кордоні між Бразилією і Аргентиною, розташований найбільший водоспад світу. Ігуасу в перекладі з мови індіанців означає «велика вода». Він налічує 270 водоспадів і займає територію в 3 кілометри.

Найбільший водоспад світу — ІгуасуНайбільший водоспад світу з висоти 80 метрів несе з гучним ревом воду в ущелину. Щомиті 6,5 тонн води спрямовується вниз. Водоспад Ігуасу в 3 рази ширший, ніж Ніагарський. Ще одна його відмінність — над ним сяє семиколірна веселка. Коли в повітрі утворюється багато водяного пилу, веселка переливається і оживає.

Є стародавня легенда, в якій мовиться про прекрасну дівчину Найпе, дочку вождя. Хоробрий молодий воїн покохав і завоював її серце. Але вождь вирішив віддати дочку в жертву Верховному Богові. У ніч до жертвопринесення, закохані втекли. Але Бог стежив за ними, і від його люті завирувала вода в річці і розверзлася величезна прірва. Так, загибель молодої пари і викликала народження цієї природної пам'ятки.

Згідно ж із науковими теоріями, найбільший водоспад світу утворився в результаті тектонічної активності близько 150 мільйонів років тому. Пласти землі розкололися і сформували континенти Південної Америки і Африки.

Найбільший водоспад світу — ІгуасуУ ті часи в Південній Америці стався викид великої кількості лави, який залишив затверділий шар. В міру охолодження й затвердіння були сформовані базальтові скелі. Згодом, за допомогою дощів утворилася річка, яка протікала через скелі і на одному з вигинів утворила великий водоспад.

Веселка над Ігуасу — чудове видовище. Вона буває різною, залежно від висоти водоспаду і положення сонця. Про веселку у корінних індіанців здавна передається легенда. Колись жив шаман, який спілкувався з Богом. Бог попередив його про дивний випадок, який повинен відбутися. Передавши звістку людям, шаман при повному місяці провів пальцем над водоспадом, як звелів йому Бог. Як тільки він так зробив, заревів грім, заблищала блискавка і з'явилася веселка. З тієї пори в повний місяць індіанці співають пісні, вітаючи веселку. Можливо, саме через це при повному місяці радуга з’являється над водоспадом Ігуасу?

Найбільший водоспад світу — ІгуасуУ сезон дощів річка Ігуасу піднімається до 20 метрів. Біля водоспадів піднімається водяний пил, а вологість повітря досягає 90%. У хмарні дні вона, піднімаючись все вище, утворює хмару. При високій вологості краплі не випаровуються, а проливаються на найближчий ліс. Вода сприяє розвитку тропічних лісів.

У місцевих лісах живуть найбільші кішки Південної Америки — обережні ягуари, коаті, гримучі змії, річкові видри. Але, мабуть, найцікавіший вид — це великий сірий стриж. Ці птахи можуть пролітати крізь стіну падаючої води. Вони живуть на прямовисній скелі водоспаду Ігуасу. Постійно мокрі, під струменями гуркотливої води, вони знайшли собі безпечний дім. Чіпляючись за скелю гострими кігтями, можуть розгортатися головою на 180° і дивитися, чи немає небезпеки.

На найбільшому водоспаді світу побудовані оглядові майданчики для туристів на території Бразилії та Аргентини. Щорічно понад мільйон туристів приїжджають подивитися на це диво. Для шукачів адреналіну проводять екскурсії на човні під водоспадом. Промоклі, в рятувальних жилетах, туристи відчувають велике захоплення, пропливаючи в бурхливій воді.

Виверження величезної кількості води з сильним ревом — нескінченний приголомшуючий процес, що демонструє могутність природи. Завдяки величі і красі водоспаду Ігуасу, унікальній флорі і фауні, ці місця стали Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...