• Подорож в Карпати — гірську казку

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Вівторок, 30 квітня 2013 року

Здійснивши один раз подорож в Карпати, вони зачаровують вас назавжди. Піддаючись непереборній силі, ви повертаєтеся сюди знову і знову. І вже ніякі мандрівки далекими світами не зможуть затьмарити той неповторний образ, який залишають ці гори.

Тут, як і тисячі років тому, по полонинах пасуться отари овець. А на свята зможете почути звуки трембіти — сакрального музичного інструмента, грати на якому дозволяється лише чоловікам. А яка йде луна! Спробуйте — і запам’ятаєте на все життя...

А у відлюдних місцях досі мешкають місцеві чарівники — мольфари, про яких складено багато легенд та переказів. І хочеться вірити, що й зараз у хащах живуть мавки та інші химерні істоти. Бо без них подорож в Карпати втратить той незабутній колорит, який буде супроводжувати з першого по останній день перебування.

З чого почати? На березі стрімкого Пруту розкинулась Яремча. Це мальовниче курортне містечко, яке здавна притягувало мандрівників. Яремча має свою цікаву історію та оригінальну забудову. Тут, під час пішохідної екскурсії можна придбати безліч сувенірів. Різьблення по дереву, вироби з вовни та хутра, гуцульська кераміка — це все народні карпатські традиції, що залишаться на згадку.

Чимало туристичних маршрутів прокладено по Яремчанській зоні. Найяскравіше та найекстремальніше за пережитими враженнями — сходження на Говерлу. Гора, найвища вершина Українських Карпат, підіймається на 2061 метр над рівнем моря. А на її південному схилі трапляються дерева заввишки до 50 метрів, деяким із них по 300—400 років. Справжній праліс, який вабить своєю таємничою аурою.

Захоплююче спілкування з природою під час сходження відбувається поступово. Крок за кроком заглиблюєшся у казкові лісові нетрі, де смереки височіють, закриваючи собою небо. Потім починається зміна ландшафту. Дуже скоро прийдеться дертися вгору, і тут знадобиться витривалість та гарна фізична форма.

Буде змінюватися не тільки рослинність навколо, але й клімат. Милуючись високогір'ям, треба бути обережним і дивитися під ноги також. Міцне взуття та теплий одяг — це обов'язкова екіпіровка. Вершина гори доступна всім вітрам, вкрита камінням, а до травня — і снігом.

Але, перемігши всі складності і опинившись на самому піку України, розумієш усю велич подоланого шляху. Сходження на Говерлу чимось нагадує про подолання самого себе та про досягнення бажаної мети. Краєвид перед очима просто перехоплює подих.

Біля підніжжя бере свій початок Прут. З малесенького струмочка він розростається у бурхливу річку, яка владно пробиває собі дорогу між скелями та урвищами. Кришталево чиста вода у гірських карпатських джерелах — це ще одна місцева принада.

На початку травня, коли сині гори ще носять снігові шапки, на їхніх схилах можна побачити квітуче диво — крокуси. А трохи нижче в лісі, чи на галявинах: першоцвіт та інші рідкісні рослини.

Романтикам напевне сподобається сам дух гірської поезії. Якщо ви згодні пожертвувати звичним комфортом, то ночівля у наметі на свіжому повітрі залишить чудові враження. Зоряне карпатське небо, палаюче багаття та пісні під гітару — це те, чого так бракує сучасному городянину.

Залишившись сам на сам із природою, починаєш по-іншому дивитися на навколишній світ. Подорож в Карпати завжди непередбачувана, бо завжди є шанс відкрити для себе щось нове та незвичайне.
Підписатися:

Коментарі