• Визначні пам'ятки Грузії - держави на перетині Сходу та Заходу

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 26 березня 2013 року

Визначні пам'ятки Грузії: краєвид на Новий Тбілісі. Фото: Наталія Стрига

Визначні пам'ятки Грузії: краєвид на Новий Тбілісі.

Фото: Наталія Стрига

Подорож до Грузії ― це справжня пригода. Навіть якщо ви, бувалий мандрівник, об'їздили вже всю Європу і пів-Азії, Грузія знайде чим вас здивувати. Самобутня країна, що затишно сховалась між двома могутніми частинами світу, зберегла унікальну культуру і давні традиції.

До незвичайних сучасних визначних пам'яток Грузії відносять міст Миру. Фото: Наталія Стрига

До незвичайних сучасних визначних пам'яток Грузії відносять міст Миру.

Фото: Наталія Стрига

Старий Тбілісі ― колоритна визначна пам'ятка Грузії. Фото: Наталія Стрига

Старий Тбілісі ― колоритна визначна пам'ятка Грузії.

Фото: Наталія Стрига

Вже в аеропорту стає зрозуміло, що країна дуже гостинна. Для українців відсутні і візовий режим, і консульський збір. Одна лише відмітка у паспорті ― і ось ви вже бажаний гість. Подорожувати по цій маленькій країні ― одне задоволення. Щоб оглянути найголовніші визначні пам'ятки Грузії, туристу досить буде тижня. Через те, що Грузія за розмірами майже в десять разів менша за Україну, все тут розташовано, за нашими мірками, ну дуже близько.

Найбільш знакові визначні пам'ятки Грузії зосереджені у Тбілісі. Найчастіше тут і відбувається перше знайомство туриста з Грузією. Затишно розташувавшись між пагорбів, місто умовно ділиться на дві частини ― Новий Тбілісі і Старий. І якщо в Новому Тбілісі на кожному кроці вас будуть дивувати ультрасучасні будівлі Міністерства Юстиції і поліцейських ділянок, незвичайні споруди парку Ріке і футуристичний міст Миру, то Старе місто привертає до себе увагу різьбленими балкончиками, гвинтовими сходами і славнозвісними з часів А. С. Пушкіна сірчаними лазнями.

Одна із найдавніших визначних пам'яток Грузії ― місто Мцхета. Фото: Наталія Стрига

Одна із найдавніших визначних пам'яток Грузії ― місто Мцхета.

Фото: Наталія Стрига

Неподалік від Тбілісі розташоване місто Мцхета. Тут, у стародавній столиці держави, на вершині «хрестової» гори стоїть оспіваний М. Ю. Лермонтовим середньовічний монастир Джварі. Тихе, старовинне містечко Мцхета ― вічний свідок злиття мутних вод Арагви і Кури ― втілення непорушності та колишньої величі могутньої держави.

Ще трохи віддалившись від Тбілісі на березі водосховища можна побачити замковий комплекс Ананурі, що відмінно зберігся до наших днів. Грузинський замок ХVI—XVII століть можна оглянути проїздом по дорозі до ще однієї визначної пам'ятки Грузії ― мальовничого села Казбегі (або Степанцмінда). Саме тут, віддалік від великих міст, біля підніжжя п'ятитисячної гори Казбегі найкраще збереглися самобутні грузинські традиції та звичаї.

Визначні пам'ятки Грузії: фортеця Сигнахі. Фото: Наталія Стрига

Визначні пам'ятки Грузії: фортеця Сигнахі.

Фото: Наталія Стрига

Ще один незвичайний край Грузії ― гордовита Кахетія. У минулому самостійне царство, а зараз мальовничий район, повний дивинок. У незвичайному містечку Сигнахі відкриваєш для себе ще одну Грузію. Низенькі будиночки у південно-італійському стилі з червоними черепичними дахами, старовинна фортеця зі сторожовими баштами і чудова панорама Алазанської долини ― завдяки всьому цьому Сигнахі і заслужило статус міста любові. Ну а ще, розписатися тут можна в будь-який час доби.

Динамічна визначна пам'ятка Грузії ― статуя «Любов». Фото: Geo-travel.net

Динамічна визначна пам'ятка Грузії ― статуя «Любов».

Фото: Geo-travel.net

І нарешті, сонячний Батумі може похвалитися не лише піщаними пляжами, але і цікавими пам'ятками. Одна з яких ― рухома скульптура «Любов». Дві семиметрові металеві скульптури постійно змінюють свої пози, кожні 8—10 хвилин їхня історія починається знову.

Грузія ― крихітна країна з дивовижною культурою і багатою історією. Тільки цінність її далеко не в пам'ятках і фортецях, а в людях, таких простих і доброзичливих, гостинних та чуйних.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...