• Відпочинок в Алупці: чудовий курорт із родзинкою

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 19 лютого 2013 року

Крим ― наш маленький субтропічний рай. І хто знає, чи відпочивали б ми зараз так вільно на його сонячному узбережжі, якби не доволі ексцентричний вчинок Микити Хрущова. Взяв Микита Сергійович з добрості душевної, перебуваючи у доброму гуморі, та й подарував у 1964 році Кримську область Українській РСР на честь святкування 300-річчя Переяславської Ради. А у документі передання засвідчив підставу: «територіальне тяжіння Кримської області до Української РСР».

Завдяки природним особливостям та архітектурним пам'яткам відпочинок в Алупці особливо популярний. Фото: Сrimea-media.ru

Завдяки природним особливостям та архітектурним пам'яткам відпочинок в Алупці особливо популярний. Фото: Сrimea-media.ru

На ту пору передання Криму мало що значило для СРСР. А ось коли розпалася найбільша держава у світі, тут вже не один раз згадувалося ім'я Микити Сергійовича, адже Крим відійшов до України! Та спрощений контроль перетину кордонів України для громадян СНГ досі робить сучасний Крим схожим на «всесоюзний» санаторій.

Кримське узбережжя зазвичай ділять на три частини: Західний берег, Східний і найпопулярніший серед відпочивальників ― Південний. Затишна Алупка, претензійна Ялта, безтурботна Алушта і привітний Судак ― чотири найтепліших, найгарніших і най... дорожчих курортних міста Криму. Ну а що поробиш, заради тутешніх неповторних краєвидів, аристократичних палаців й унікальної природи доведеться трішки розщедритися. Відпочинок в Алупці, наприклад, припаде до смаку тим, хто бажає поєднати насичену культурну програму з відносно спокійним пляжним відпочинком. Адже більшість туристів зупиняється тут мимохідь, щоб закарбувати у своїй пам'яті головну гордість міста ― палац графа Воронцова.

Відпочинок в Алупці часто обмежується лише відвідуванням Воронцовського палацу. Фото: Сrimea-media.ru

Відпочинок в Алупці часто обмежується лише відвідуванням Воронцовського палацу.
Фото: Сrimea-media.ru

Ваш відпочинок в Алупці запам'ятається надовго, особливо приємна прогулянка Воронцовським парком. Фото: Сrimea-media.ru

Ваш відпочинок в Алупці запам'ятається надовго, особливо приємна прогулянка Воронцовським парком. Фото: Сrimea-media.ru

Палац, побудований за проектом англійського архітектора для графа Воронцова, вийшов досить дивним на вигляд. Сірий кам'яний велетень поєднує в собі англійську суворість і східну витонченість. У цілому замок ― наочний посібник для архітекторів-початківців. Настільки різними архітектурними стилями відрізняються вежі, арки, склепіння і корпуси палацу.

Колекція античних статуй у зимовому саду, багате оздоблення кімнат та антикварні меблі парадних ― усе це виділяє Воронцовський серед інших кримських палаців. Але головною прикрасою палацу є зовсім не внутрішнє його оздоблення, а розкішний парк, що розкинувся навколо. Прогулянка прекрасним парком стане родзинкою вашого відпочинку в Алупці. Блукаючи алеями парку, можна раптово натрапити на дивовижні фонтанчики, екзотичні рослини та навіть на дивний «Кам'яний хаос» ― нагромадження діабазових глиб, що залишилися після будівництва палацу. Увагу туристів зазвичай приваблює левова тераса. Три пари мармурових левів, які народилися в майстерні італійського скульптора В. Боннані, охороняють Південний бік палацу ось уже 165 років!

Відпочинок в Алупці запам'ятається надовго, якщо піднятися на Ай-Петрі канатною дорогою. Фото: Наталія Стрига

Відпочинок в Алупці запам'ятається надовго, якщо піднятися на Ай-Петрі канатною дорогою. Фото: Наталія Стрига

Відпочинок в Алупці: панорама з гори Ай-Петрі. Фото: Наталія Стрига

Відпочинок в Алупці: панорама з гори Ай-Петрі.
Фото: Наталія Стрига

Для більшості відпочинок в Алупці на цьому етапі завершується. Вони далі продовжують свою подорож мальовничим півостровом. Але якщо ви вирішили затриматися в Алупці довше, то тут можна відкрити для себе ще чимало цікавого. Прихильникам гострих відчуттів варто піднятися на гору Ай-Петрі. Краще, звичайно, зробити це канатною дорогою, яка тягнеться від курортного селища Місхор на її вершину. Ця канатка раніше була занесена до Книги рекордів Гіннеса через найдовшу безпідпорну ділянку (1670 м). Якщо вам пощастить із гарною погодою, то з висоти Ай-Петрі відкриється захоплюючий краєвид на скелясті гори, блакитне море і курортні селища, що розкинулися на його узбережжі.

Прогулянка вулицями міста ― обов'язкова справа під час відпочинку в Алупці. Фото: Takearest.ru

Прогулянка вулицями міста ― обов'язкова справа під час відпочинку в Алупці.
Фото: Takearest.ru

Пройтися ступінчастими вуличками міста, насолодитися п'янким ароматом екзотичних рослин і поглянути на світ із висоти пташиного польоту ― ось що змушує туристів повертатися в Алупку знов і знов. Як свого часу відпочинку в Алупці віддали перевагу О. Пушкін, О. Грибоєдов, Ф. Шаляпін, М. Горький, І. Бунін, М. Коцюбинський, Л. Українка та інші відомі на увесь світ особистості.

Підписатися:

Коментарі