ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рада Безпеки ООН підтримала оголошений Байденом план припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй у понеділок ухвалила розроблену США резолюцію, яка підтримує пропозицію президента Джо Байдена щодо припинення вогню між Ізраїлем і палестинським рухом ХАМАС у секторі Газа.

Росія утрималася при голосуванні, в той час, як решта 14 членів Ради проголосували «за». США завершили роботу над текстом резолюції в неділю після шести днів переговорів між членами Ради.

Байден виклав трифазний план припинення вогню 31 травня, який він назвав ізраїльською ініціативою. Деякі члени Ради Безпеки поставили під сумнів, чи прийняв Ізраїль план припинення бойових дій в Газі.

Резолюція вітає нову пропозицію про припинення вогню, «яку Ізраїль прийняв, закликає ХАМАС також прийняти її, і наполегливо закликає обидві сторони повністю виконати її умови без зволікання і без будь-яких умов».

«Ми чекаємо, що ХАМАС погодиться на угоду про припинення вогню, про яку він заявляє, що хоче», — заявила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд перед голосуванням в Раді Безпеки. «З кожним днем тривають непотрібні страждання».

Резолюція також детально описує цю пропозицію і зазначає, що «якщо переговори займуть понад шість тижнів для першої фази, то режим припинення вогню буде продовжуватися до завершення переговорів».

У березні Рада вимагала негайного припинення вогню і безумовного звільнення всіх заручників, яких утримує ХАМАС.

Протягом декількох місяців перемовники зі США, Єгипту та Катару намагаються домовитися про припинення вогню. ХАМАС заявляє, що хоче остаточного припинення війни в секторі Газа і виведення ізраїльських військ з анклаву, в якому проживає 2,3 мільйона людей.