ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН: понад 10 мільйонів людей в Судані покинули свої домівки через війну (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Кількість внутрішньо переміщених осіб у Судані сягнула понад 10 мільйонів, оскільки війна змусила близько чверті населення покинути свої домівки, повідомило в понеділок агентство Associated Press агентство ООН з питань міграції.

Ще понад 2 мільйони людей були вивезені за кордон, переважно до сусідніх Чаду, Південного Судану та Єгипту, повідомив речник Міжнародної організації з міграції Мохаммедалі Абунаджела. За даними МОМ, до числа внутрішньо переміщених осіб входять 2,8 мільйона людей, які покинули свої домівки ще до початку нинішньої війни.

«Уявіть собі місто розміром з Лондон, яке перемістилося. Це те, що відбувається, але це відбувається під постійною загрозою перехресного вогню, з голодом, хворобами і жорстоким етнічним і гендерним насильством», – заявила Генеральний директор МОМ Емі Поуп у своїй заяві.

Останній конфлікт у Судані розпочався у квітні минулого року, коли зростаюча напруженість у відносинах між військовими та воєнізованими силами швидкого реагування переросла у відкриті бойові дії в столиці Хартумі та інших регіонах країни.

Війна зруйнувала Судан, вбивши понад 14 000 людей і поранивши тисячі інших, поставивши його населення на межу голоду.

Минулого місяця Продовольча агенція ООН попередила воюючі сторони, що існує серйозний ризик масового голоду і смерті у величезному західному регіоні Дарфур та інших частинах Судану, якщо вони не допустять гуманітарну допомогу.

Поуп закликала міжнародне співтовариство до єдиної відповіді, зазначивши, що МОМ отримала менше п'ятої частини коштів, які вона просила для надання допомоги.

Разом кількість біженців і внутрішньо переміщених осіб означає, що більше чверті 47-мільйонного населення Судану покинули свої домівки.