ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чумацький Шлях з різних куточків світу виглядає по-різному (ФОТО)

Велика Епоха
«Озеро блискавок», автор Том Рей. (Courtesy of Tom Rae via Capture the Atlas)

Найкращі зображення Чумацького Шляху, зроблені з усього світу.

Зараз пік сезону Чумацького Шляху, і астрофотографи з усього світу прагнуть зробити чарівні знімки нашої галактики.

Щороку наприкінці травня блог про подорожі Capture the Atlas публікує добірку з 25 найкращих нових фотографій Чумацького Шляху. У 2024 році до сьомого видання збірки увійшли чарівні знімки, зроблені у найвіддаленіших куточках 15 країн. Кожна фотографія зі списку, відібрана з понад 5 000 робіт, має свою унікальну історію.

Щоб побачити Чумацький Шлях з максимальною чіткістю, потрібне темне небо, вільне від світлового забруднення. Усі 25 фотографів, які представляють 19 різних національностей, здійснили спеціальні подорожі, щоб зробити свої знімки; багато хто з них витримував низькі температури на великій висоті, а деякі навіть ночували в наметах протягом декількох днів. Незалежно від місця, куди вони подорожували, всіх їх об'єднує незабутній досвід, який вони отримали, побачивши красу Чумацького Шляху.

Під час відбору фотографій редактор Capture the Atlas Ден Зафра оцінює якість зображення, історію, що стоїть за знімком, та загальне натхнення, яке він викликає. Ось 25 найкращих фотографій цього року, які відобразили нашу велику галактику у всій величі з 15 країн: США, Австралії, Нової Зеландії, Чилі, Аргентини, Франції, Швейцарії, Іспанії, Італії, Болгарії, Словенії, Єгипту, Оману, Ємену та Йорданії.

«Озеро блискавок», Том Рей

Том Рей «мріяв сфотографувати» Чумацький Шлях з найвищої гори Нової Зеландії, Аоракі, що знаходиться в Національному парку Маунт-Кук, зимової ночі.

Згадуючи подорож долиною до льодовикового озера, з червоним сяючим небом, повним мільярдів зірок, фотограф розповів Capture the Atlas, що «сцена, яка розгорнулася, змусила мене відчути, ніби я приземлився на іншій планеті… це був погляд у безмежність за її межами».

«Суєта життя», Михайло Мінков

«Суєта життя» Михайла Мінкова. (Courtesy of Mihail Minkov via Capture the Atlas)

Композиція вражаючої фотографії Михайла Мінкова, зробленої в йорданській пустелі Ваді-Рам, навмисно привертає увагу глядача до маленької людської фігурки на тлі «величного ядра Чумацького Шляху», що домінує на задньому плані. Фотографія чудово підкреслює «незначущість людства у великому плані Всесвіту».

Фотограф каже: «Кожного разу, коли я наважуюсь сфотографувати нічне небо, мене переповнює почуття смирення і вдячності за своє існування. Мої проблеми ніби зменшуються в порівнянні з цим, і я згадую про величезну любов до моєї сім'ї та красу самого життя, через що все інше здається тривіальним»

«Чітке привітання» Франческо Далл’Ольмо

«Чітке привітання» Франческо Далл’Ольмо. (Courtesy of Francesco Dall’Olmo via Capture the Atlas)

Рідкісні, сприятливі умови в Патагонії, Аргентина, подарували фотографу Франческо Далл’Ольмо приголомшливий знімок гори Фітц Рой, ідеально «обрамленої аркою Чумацького Шляху», з Лагуною де лос Трес на передньому плані.

«Це була перша фотографія, яку я зробив у Патагонії», — каже він. «Всупереч очікуванням холоду, дощу і вітру, наше перше знайомство з цими краєвидами було незвичайним: майже три дні ясного неба. Діставшись лагуни близько 7 ранку, я одразу ж зробив кілька знімків неба. Незабаром після цього я сфотографував передній план, де вже настали сутінки. Цей незабутній прийом подарував мені рідкісну фотографію».

«Терапія зоряним світлом» Кавана Чая

«Терапія зоряним світлом» Кавана Чая. (Courtesy of Kavan Chay via Capture the Atlas)

Каван Чей переживав не найкращі часи, коли відвідав особливе місце в Новій Зеландії під час фотоподорожі. Сходження на гору Кука, яку також називають Аоракі, як спосіб зміцнити своє психічне здоров’я, було нелегкою справою — особливо з величезною кількістю спорядження. Однак ніч, проведена під зорями, була «захоплюючою», і о 5 ранку йому вдалося зробити цей чудовий знімок.

«Блакитна лагуна під зорями», Юрій Белецький

«Блакитна лагуна під зорями» Юрія Белецького. (Courtesy of Yuri Beletsky via Capture the Atlas)

Фотограф Юрій Белецький пережив незабутній момент у чилійській пустелі Атакама, знімаючи галактичний центр Чумацького Шляху в зодіакальному світлі.

«Блакитний колір був таким же реальним, як і зірки на небі, додаючи нотку магії до сцени. Це був абсолютно неймовірний досвід!» — сказав він, додавши, що відчув «глибокий зв’язок зі світом навколо мене і Всесвітом за його межами».

«Лігво левів» Лоренцо Раньєрі

«Лігво левів» Лоренцо Раньєрі. (Courtesy of Lorenzo Ranieri via Capture the Atlas)

Провівши захоплюючу ніч на плато чилійської пустелі Атакама — «потенційно небезпечному» регіоні, оскільки він визначений як заповідник гірських левів — Лоренцо Раньєрі опинився в оточенні території, «заваленої кістками дрібних тварин».

Пан Раньєрі назвав цей досвід «трохи нервовим», але сказав, що можливість сфотографувати велич арки Чумацького Шляху зробила все це вартим того.

«Bluff Hut», Рейчел Робертс

«Bluff Hut», автор Рейчел Робертс. (Courtesy of Rachel Roberts via Capture the Atlas)

Щоб дістатися до «одного з найтемніших місць на планеті» — долини річки Мунго в Південних Альпах на Південному острові Нової Зеландії — Рейчел Робертс довелося летіти гелікоптером. Спочатку вона планувала відвідати іншу локацію, але коли почалася негода, вона довірила пілоту вибрати найкраще місце, в результаті чого з’явився цей знімок Чумацького Шляху, що «велично вигинається» над хатиною Блафф Хат.

«Квітуче пляшкове дерево», Росіта Дімітрова

«Квітуче пляшкове дерево» Росіти Дімітрової. (Courtesy of Rositsa Dimitrova via Capture the Atlas)

Нічне небо над островом Сокотра, Ємен, класифікується як Bortle 1 — найтемніше небо за шкалою Бортля. Фотографія Чумацького Шляху Росіти Дімітрової, зроблена на тлі «інопланетного» пейзажу та вражає уяву.

«Насправді я була на 11 тижні вагітності другою дитиною, коли відвідала цю місцевість — мушу визнати, що ночівля в таборі та нічна зйомка були не найлегшими заняттями, але всі труднощі були того варті. Тепер я мрію одного дня відвезти своїх двох доньок на Сокотру, щоб вони отримали досвід, який ніколи не забудуть», — сказала вона.

«Атмосферний феєрверк», Жульєн Лутен

«Атмосферний феєрверк», автор Жюльєн Лутен. (Courtesy of Julien Looten via Capture the Atlas)

Жульєн Лутен вирушив до підніжжя середньовічного замку у французькому регіоні Дордонь, щоб сфотографувати «зимову» дугу Чумацького Шляху. Природне явище, відоме як хемілюмінесценція — хімічна реакція у верхніх шарах атмосфери, що випромінює слабке світло — осяяло небо поруч із драматичним замком, наче різнокольорові хмари.

«Цвітіння пустелі», Марцін Заяц

«Цвітіння пустелі» Марціна Заяца. (Courtesy of Marcin Zajac via Capture the Atlas)

Державний парк Долина Гоблінів, розташований у віддаленому куточку плато Колорадо в штаті Юта, напрочуд вільний від світлового забруднення міста. Марчін Заджак зробив цю інтригуючу фотографію групи гуду (високих скельних утворень) під назвою «Три сестри», з квітучими польовими квітами на передньому плані й містичним Чумацьким Шляхом над ними.