ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Пакистані 7 солдатів загинули внаслідок вибуху придорожньої бомби

Велика Епоха
Останній напад стався в Лаккі Марват, районі в провінції Хайбер-Пахтунхва, що межує з Афганістаном, повідомили військові.

У неділю на північному заході Пакистану поруч із колоною сил безпеки вибухнула придорожня бомба, внаслідок чого загинуло семеро солдатів, включно з капітаном армії, пише AP News.

Останній напад стався в Лаккі Марват, районі в провінції Хайбер-Пахтунхва, що межує з Афганістаном, повідомили військові.

Ніхто не взяв на себе відповідальність, але підозри, найімовірніше, впадуть на пакистанських талібів, яких багато в цьому регіоні. Пакистанські таліби (відомі як Техрік-і-Талібан Пакистан, ТТП) — це окреме угруповання, яке зміцніло після захоплення влади афганськими талібами в Афганістані 2021 року.

Останніми роками в Пакистані спостерігається сплеск нападів бойовиків, переважно в провінції Хайбер-Пахтунхва. У січні 2023 року бойовики вбили щонайменше 101 людину, здебільшого поліцейських, коли терорист-смертник, переодягнений у поліцейського, напав на мечеть у північно-західному місті Пешавар.

У неділю контртерористичний відділ поліції Пешавара опублікував звіт, у якому йдеться про те, що 65 співробітників поліції було вбито, а ще 86 дістали поранення у 237 терористичних інцидентах у провінції за останні п'ять місяців.

У ньому також повідомляється, що під час низки операцій поліція вбила 117 бойовиків і заарештувала 299.

Цього року відповідальність за більшість нападів на сили безпеки взяли на себе ісламські бойовики.

Пакистанська влада неодноразово заявляла, що правителі афганського Талібану надають притулок бойовикам ТТП, які перетинають непідконтрольний кордон. Уряд афганських талібів наполягає на тому, що не дозволяє нікому використовувати афганську землю для насильства в будь-якій країні.

ТТП також заявило, що не використовує афганську землю для нападів на війська в Пакистані.