ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Техасі заарештували підозрюваних, які перевозили мігрантів у спеку в потайному відсіку трейлера (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Одинадцятьох людей госпіталізували, а сімох підозрюваних у контрабанді заарештували в четвер після того, як влада Техасу виявила понад два десятки мігрантів, яких у спеку везли з кордону в потайному відсіку трейлера без води.

За словами шерифа округу Беар Хав'єра Салазара, діючи за наводкою про операцію з контрабанди, влада стежила за трейлером, який буксирували до сільського будинку за межами Сан-Антоніо.

У будинку, який Салазар назвав «хатиною» з дірками в підлозі і відсутністю води, було виявлено 26 мігрантів. За словами Салазара, 11 із них доправили в лікарню з тепловим ударом і незначними травмами.

Мігранти перебували в секретному відсіку трейлера протягом трьох годин.

За два дні до цього президент Джо Байден оприлюднив плани щодо негайного запровадження обмежень для мігрантів, які шукають притулку на кордоні США та Мексики. Білий дім намагається нейтралізувати імміграцію як політичну перешкоду напередодні листопадових виборів.

Республіканець Грег Ебботт із Техасу вже багато років бореться з адміністрацією Байдена з приводу імміграційної політики. Ебботт почав операцію «Самотня зірка», багатомільярдну програму з охорони кордонів штату, яка призвела до судових баталій з федеральним урядом з приводу річкових буйків і бритвеного дроту, щоб зупинити мігрантів, що перетинають Ріо-Гранде, та інших заходів, пов'язаних з кордоном. Техас також переправив десятки тисяч мігрантів у міста США, керовані демократами.

У червні 2022 року в Сан-Антоніо стався найсмертоносніший у країні випадок контрабанди людей. П'ятдесят три мігранти, зокрема вісім дітей, загинули, опинившись замкненими в розпеченому напівпричепі, який везли з прикордонного міста Ларедо. У причепі був несправний кондиціонер. Коли влада виявила його на віддаленій дорозі в Сан-Антоніо, 48 мігрантів були вже мертві, а ще п'ятеро пізніше померли в лікарнях. Загиблі мігранти були з Мексики, Гондурасу, Гватемали та Сальвадору.

За словами Салазара, серед знайдених у четвер мігрантів немає дітей. Одна з жінок сказала владі, що вона з Гватемали і що вона заплатила 16 000 доларів за те, щоб її привезли до США.

Салазар зазначив, що на території будинку було знайдено бронежилети і гвинтівки. Влада вважає, що спіймали всіх учасників операції.

«Явно пов'язано з картелем», — сказав Салазар. «Це вина кровожерливих організацій, які переправляють їх через кордон і наражають на небезпеку».

Салазар зазначив, як добре були заховані мігранти, коли їх перевозили.

«Ви можете стояти поруч із ним і не знати, що в ньому 26 осіб», — сказав Салазар. «Вони ховаються у всіх на виду».