ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Німеччині зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней

Велика Епоха
(istockphoto)

Випадок африканської чуми свиней (АЧС) був підтверджений у сільськогосподарських свиней на сході Німеччини, повідомила влада в четвер, пише Reuters.

Він був підтверджений на свинофермі в Грайфсвальді в східній землі Мекленбург-Передня Померанія, повідомило міністерство сільського господарства штату.

Китай і ряд інших покупців свинини заборонили імпорт німецького м'яса свиней у вересні 2020 року після того, як був підтверджений перший випадок АЧС у диких тварин, а потім кілька випадків у сільськогосподарських тварин.

На думку аналітиків, відкриття на фермах ускладнять для Німеччини скасування заборони на експорт. Китайська заборона на імпорт залишається в силі.

Хвороба не є небезпечною для людини, але смертельна для свиней. Багато країн накладають заборони на свинину з регіонів, що страждають від хвороби, спотворюючи світову торгівлю продовольством.

Вважається, що дикі кабани, завезені до Німеччини з Польщі, поширили хворобу на східні землі – Бранденбург і Саксонію, де було зафіксовано кілька тисяч випадків захворювання серед диких тварин.

Уряд Німеччини намагається локалізувати та викорінити АЧС на сході країни, зокрема, шляхом скорочення популяції диких кабанів.

Але велика кількість диких кабанів у країні, які блукають на великі відстані, ускладнює стримування.