ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

McDonald's програв судовий спір за торгову марку з ірландським конкурентом Supermac's (ВІДЕО)

Велика Епоха
(istockphoto)

Компанія McDonald's програла судову суперечку щодо торгової марки «Біг Мак» після того, як у середу вищий суд Європейського союзу став на бік її ірландського конкурента у сфері швидкого харчування Supermac's.

Загальний суд ЄС у своєму рішенні заявив, що американський гігант фастфуду не зміг довести, що він справді використовував марку Big Mac протягом п'яти років для сендвічів із куркою, продуктів із м'яса птиці або ресторанів.

У 2017 році компанія Supermac's подала до Відомства з інтелектуальної власності ЄС запит на анулювання реєстрації товарного знака «Біг Мак», заявивши, що американська компанія не змогла довести, що використовувала назву для певних категорій, не пов'язаних безпосередньо з гамбургером, протягом п'яти років. (Саме стільки часу в Європі має використовуватися товарний знак, щоб його не можна було забрати).

Після того як регулятор частково задовольнив запит Supermac, McDonald's подав апеляцію до суду ЄС.

McDonald's не довів, що оспорюваний знак справді використовувався» у зв'язку з курячими сендвічами, продуктами харчування з м'яса птиці або роботою ресторанів і кафе, а також приготуванням їжі на винос, заявив суд.

Компанія Supermac's представила це рішення як перемогу в стилі Давида і Голіафа. Керуючий директор Пет МакДонах звинуватив McDonald's у «знущаннях над товарними знаками з метою придушення конкуренції».

«Це важливе рішення, в якому застосовано здоровий підхід до використання товарних знаків великими транснаціональними корпораціями. Воно являє собою значну перемогу для малого бізнесу в усьому світі», — йдеться в заяві МакДонаха.

Ірландська компанія не продає сендвіч під назвою «Біг Мак», але в неї є сендвіч під назвою «Могутній Мак» з тими ж інгредієнтами.

«Рішення Генерального суду ЄС не впливає на наше право використовувати торговельну марку BIG MAC», — йдеться в заяві компанії McDonald's для преси. «Наш культовий Біг-Мак люблять покупці в усій Європі, і ми раді продовжувати з гордістю обслуговувати місцеві спільноти, як ми це робили протягом десятиліть».