ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Конгрес проводить слухання про протест на площі Тяньаньмень 1989 року (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

4 червня виповнилось 35 років від дня бійні на площі Тяньаньмень у Пекіні. Того сумнозвісного дня китайська влада застосувала армію, щоби придушити продемократичний протест у самому центрі міста. Група експертів Конгресу повертає нас до подій минулого та нинішньої боротьби за свободу в Китаї.

У вівторок Комісія Конгресу США у справах Китаю провела слухання, присвячені протестам на Тяньаньмень у Пекіні 1989 року.

У квітні 1989 року мільйони громадян Китаю вийшли на площу Тяньаньмень. Вони закликали до створення відкритого та справедливого суспільства, а також вимагали від Комуністичної партії Китаю розібратися з корупцією та кумівством у своїх лавах. Демонстрація тривала близько семи тижнів, до ночі з 3-го на 4 червня.

Тоді танки й тисячі військовиків увійшли до міста й почали безладно стріляти по людях.

Кадри із самотнім протестувальником, який вранці 4 червня перегородив собою дорогу танкам, стали одним із найвизначніших моментів XX століття.

Минуло 35 років. Поки у всьому світі згадують про цю трагедію, у комуністичному Китаї події літа 1989 року на площі Тяньаньмень — заборонена тема.

Точна кількість загиблих тієї ночі досі невідома. За деякими даними, вона може перевищувати десять тисяч людей.

У вівторок китайська влада закрила площу Тяньаньмень для відвідувачів.

А в Гонконгу на річницю події поліція заарештувала чотирьох осіб. Кількома днями раніше в місті затримали відомого правозахисника, що виступав проти закону про нацбезпеку, який ухвалив Пекін.

Водночас президент Тайваню Вільям Лай пообіцяв пам'ятати про криваву бійню на площі Тяньаньмень. У своєму пості на Фейсбуку Лай написав: «Пам'ять про четверте червня не зникне зі сторінок історії». Він додав, що Тайвань сприятиме тому, щоб ця історична пам'ять збереглася в серцях людей.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube