ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дозвіл на використання західної зброї послабить Росію біля кордону, заявив Єрмак

Велика Епоха
(president.gov.ua)

Керівник офісу президента України Володимира Зеленського заявив у вівторок, що використання західної зброї для нанесення ударів по об'єктах на території Росії є рішенням, яке вплине на можливість тактичної авіації РФ діяти в прикордонних районах.

Після тиску з боку України та деяких її європейських союзників США минулого тижня погодилися змінити свою політику і дозволити наносити удари по території Росії західною зброєю в рамках відбиття повномасштабного вторгнення Росії. Цей крок допоможе відкинути російські війська і краще захистити територію на північному сході Харківської області.

«Дозвіл використовувати західну зброю по території РФ — це вкрай важливе рішення», — заявив Андрій Єрмак у Telegram. «Це вплине на ведення війни, планування контрнаступальних дій і послабить можливості росіян використовувати свої сили в прикордонних районах».

За словами Єрмака, це рішення також допоможе краще протистояти російським повітряним атакам.

Харків, друге за величиною місто країни з населенням близько 1,3 мільйона осіб, розташований усього за 30 км від російського кордону.

Представники адміністрації США стверджують, що останнє рішення було орієнтоване на ситуацію в Харківській області. За їхніми словами, воно дасть змогу Києву використовувати зброю, що поставляється США, для вогню у відповідь по російських силах, які «атакують їх або готуються атакувати їх» з іншого боку кордону.

Україна також застосовує власну зброю (здебільшого безпілотники) для нанесення ударів по цілях на території Росії. Деякі українські безпілотники атакували російські нафтові об'єкти і військові цілі за сотні кілометрів від кордону.

Однією з наймасштабніших спроб завдати удару за допомогою безпілотників була атака на радіолокаційну станцію дальньої дії в місті Орську, яке розташоване за 1800 км від українського кордону.