ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мінфін США заявив, що бюджетна допомога має сприяти боротьбі з корупцією в Україні

Велика Епоха
Будівля Міністерства фінансів США (istockphoto)

Повернувшись із поїздки в Україну, представник Казначейства США у вівторок сказав, що економіка країни виявилася стійкою перед обличчям російського вторгнення, і заявив, що бюджетна допомога США і союзників покликана допомогти країні боротися з корупцією і підвищити прозорість, пише AP News.

Брент Нейман, заступник заступника заступника міністра з міжнародних фінансів, у своєму виступі заявив, що Україні, яка отримує сотні мільярдів фінансової допомоги від США і країн-союзників, необхідно провести реформи, щоб «зменшити ймовірність конфлікту інтересів і корупції».

Виступаючи перед аналітичним центром Atlantic Council, Нейман вказав на позитивні макроекономічні ознаки, включно з реєстрацією нових підприємств, зміщенням торговельних маршрутів до річки Дунай і частковим поверненням залізничних сполучень до довоєнного рівня.

Проте, за словами Неймана, прогноз Національного банку України щодо зростання економіки на 2024 рік нещодавно знизили до 3%, а виробничі підприємства в концентрованих районах уразливі для ракетних атак.

За даними Ради з міжнародних відносин, США надали Україні близько 175 мільярдів доларів.

Нейман виклав рекомендації щодо боротьби з корупцією, які зробила Україна, включно з вимогою до осіб, які обіймають державні посади, повідомляти про свої активи, убезпечити Спеціальну антикорупційну прокуратуру України від політичного тиску і поліпшити корпоративне управління в державних компаніях.

«Я вважаю, що США і міжнародне співтовариство повинні допомогти Україні захистити себе від варварських нападів Росії, навіть якби в України не було можливості провести подібні реформи», — сказав Нейман. «Тим не менш, це важлива можливість допомогти Україні зробити і те, і інше».

«З цією метою бюджетна допомога від США, Європи та Міжнародних фінансових інститутів покликана підтримати Україну в проведенні низки пріоритетних реформ».

Міжнародна організація Transparency International ставить Україну на низьке 122-е місце в рейтингу боротьби з корупцією.

За останні роки було зроблено низку кроків щодо викорінення корупції, внаслідок чого було звільнено міністра оборони, головного прокурора, начальника розвідки та деяких інших високопосадовців.