ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Перебуваючи з візитом у Києві, Бербок закликала терміново посилити протиповітряну оборону України

Велика Епоха
Пожежники відпочивають після гасіння загоряння в приватному будинку, зруйнованому внаслідок атаки російського безпілотника, на околиці Харкова, 21 травня 2024 року, Україна. (SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images)

Глава німецької дипломатії Анналена Бербок, яка перебуває з несподіваним візитом у Києві, заявила у вівторок, що Україна «терміново потребує» посилення протиповітряної оборони від російських бомбардувань у Харківській області на північному сході країни.

«Ситуація в Україні знову різко погіршилася внаслідок масованих російських авіаударів по цивільній інфраструктурі та жорстокого російського наступу в Харківській області», — сказала Бербок у вівторок після прибуття нічним поїздом в українську столицю.

Щоб захистити Україну від «дощу російських ракет і безпілотників», країні «терміново необхідно посилити протиповітряну оборону», додала вона.

Це вже восьмий візит Бербок в Україну від початку вторгнення РФ у лютому 2022 року.

«Наша підтримка ґрунтується на глибокій переконаності в тому, що Україна виграє цю війну», — підкреслила Бербок. Президент Росії Володимир Путін вважає, що «в якийсь момент у нас закінчиться повітря, але у нас є можливість протриматися».

За словами президента України Володимира Зеленського, наступ РФ на Харківську область, розпочатий 10 травня, може бути «першою хвилею» більш масштабного наступу.