ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росіянина засуджено до 25 років за змову з метою підпалу військкомату

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У понеділок суд у Сибіру засудив 24 річного місцевого жителя до 25 років позбавлення волі за низку злочинів, включаючи державну зраду і спробу підпалу військкомату, повідомила російська асоціація адвокатів.

Прокурори військового суду в Новосибірську звинуватили Іллю Бабуріна у спробі підпалу військкомату за допомогою пляшки із запалювальною сумішшю за вказівкою невстановленої особи з України.

Суд також визнав його винним у підпалі місцевої музичної школи, що було кваліфіковано як терористичний акт.

Адвокатське об'єднання «Перший відділ» з посиланням на його адвоката повідомило, що немає жодних доказів причетності Бабуріна до інцидентів, в яких не було жертв.

«Ні, він нікого не вбивав, не ґвалтував і не грабував. Навіть згідно з обвинувальним висновком, від його дій ніхто не постраждав», – цитує адвоката Василя Дубкова Telegram-канал «Зона солідарності», який надає інформацію про російських антивоєнних активістів.

«Невже людина заслуговує на те, щоб провести пів життя у в'язниці чи колонії за такі злочини?»

За даними російської правозахисної групи «ОВД-Інфо», з початку повномасштабного вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року в Росії за антивоєнну позицію було затримано понад 20 000 осіб. Близько 900 осіб були звинувачені у кримінальних злочинах.

У своєму останньому слові в суді минулого тижня перед винесенням вироку Бабурін заперечив будь-яку провину.

Він зачитав рядки з російської екранізації давньогрецької комедії Арістофана «Лісістрата» про Пелопоннеську війну.

«Не можна в борг перед цією страшною Батьківщиною входити!», – процитував Бабурін, згідно зі стенограмою, опублікованою виданням «Зона Солідарності».

«Бо сини твої навряд чи зрозуміють, / Що це за високі ідеї, / Навіщо і заради чого ти воював / І сиротами залишав рідних дітей?».