ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французький суд виправдав Поланскі у справі про наклеп на актрису, яка звинуватила його в зґвалтуванні (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок французький суд виправдав режисера Романа Поланскі за наклеп щодо британської акторки, яку він звинуватив у брехні після того, як вона заявила, що він здійснив над нею сексуальне насильство в підлітковому віці, пише AP News.

Справа пов'язана з інтерв'ю 2019 року журналу Paris Match, в якому Поланскі звинуватив Шарлотту Льюїс у «жахливій брехні» через твердження, що він зґвалтував її в 1980-х роках, коли їй було 16 років.

Рішення паризького суду не стосувалося правдивості заяви про зґвалтування, а було зосереджене виключно на тому, чи є коментарі 90-річного Поланскі в інтерв'ю наклепом на Льюїс. Поланскі відкинув усі звинувачення.

Льюїс заявила, що почувається ображеною вироком і має намір подати апеляцію.

«Мені сумно», — сказала вона. «Для нас це ще не кінець».

Поланскі не було в суді. Його адвокат Дельфіна Мейє зателефонувала йому із зали суду, щоб повідомити новини, і сказала: «Ми перемогли, Романе».

Виступаючи перед журналістами, вона сказала, що суд визнав його право оскаржувати звинувачення, висунуті проти нього. Вона зазначила, що вердикт було винесено в день відкриття Каннського кінофестивалю, назвавши його «символічним днем».

«Суд відповів на запитання, чи можете ви захищати себе публічно, коли вас публічно звинувачують. Відповідь — так. Ви можете оскаржити звинувачення, ви можете поставити під сумнів звинувачення», — сказав адвокат. «Це перемога для прав захисту».

Поланскі, відомий за такими класичними фільмами, як «Дитина Розмарі», «Китайський квартал» і «Піаніст», також припустив в інтерв'ю Paris Match, що Льюїс — погана брехуха і могла неправдиво звинуватити його через «розчарування».

Льюїс вперше оприлюднила свої звинувачення проти Поланскі 2010 року, заявивши, що «він піддав мене сексуальному насильству в найжахливіший спосіб, коли мені було всього 16 років», посилаючись на інцидент 1983 року в Парижі під час кастингу для його фільму «Пірати».

Під час розгляду позову про наклеп у Парижі в березні Льюїс показала, що не подавала позов про зґвалтування проти Поланскі у 2010 році, бо минуло надто багато часу, щоб її звинувачення були почуті, зазначив суд у вівторок у резюме свого рішення.

Кінорежисер зіткнувся з кількома іншими звинуваченнями в сексуальних домаганнях, які нібито мали місце впродовж кількох десятиліть, включно з гучною справою 1977 року, коли його звинуватили у зґвалтуванні 13-річної дівчинки в Сполучених Штатах. Він визнав себе винним у незаконному сексуальному контакті з неповнолітньою, але 1978 року втік до Європи до винесення вироку.